Kariuomenės dieną jaunieji šauliai šventė naktinėje stovykloje

Jaunieji šauliai naktinėje stovykloje buvo supažindinti su kasdiene karių veikla.
Nuotr. iš jaunųjų šaulių archyvo

Savaitgalį Mažeikių politechnikos mokykloje surengta naktine jaunųjų šaulių stovykla buvo pažymėta lapkričio 23-iąją minima Lietuvos kariuomenės diena.

Supažindino su mokyklos veikla

Pirmą kartą Mažeikių politechnikos mokykloje vyko jaunųjų šaulių naktinė stovykla, kuri šį kartą sulaukė beveik šimto dalyvių. Į mokyklą rinkosi mūsų rajono Gabijos, Sodų, Kalnėnų, Tirkšlių, Sedos, Židikų, Viekšnių būrių atstovai, o taip pat ir svečiai – iš Tytuvėnų, Telšių, Alsėdžių, Plungės, Rietavo būrių.

Vien šauliška veikla stovykloje neapsiribota – Politechnikos mokyklos karjeros specialistė Indrė Zakalskė bei fizinio ugdymo mokytoja Jolanta Kriaučiūnienė kartu su mokiniais pristatė įstaigos veiklas ir mokymosi galimybes.

„Renginys, kaip įprasta naktinėms stovykloms, prasidėjo iškilminga rikiuote, vėliavos įnešimu, valstybinio himno giedojimu. Sveikinimo žodį tarė Žemaitijos 8-osios šaulių rinktinės vadas Julius Svirušis. Kadangi stovykla buvo skirta paminėti Lietuvos kariuomenės dienai, jos nariai rinkosi į mokyklos aktų salę, kur į renginį pakviesti kariūnai papasakojo apie kariuomenės kasdienybę, tarnybą joje. Vyko diskusijos su jaunaisiais šauliais“, – „Santarvei“ pasakojo renginio organizatorius, Tirkšlių-Kalnėnų būrių vadas Stasys Pauliukas.

Lankė išskirtines miesto vietas

Visiems jauniesiems šauliams buvo suteikta galimybė susipažinti su Mažeikiais. Pirmoji rungtis buvo įveikti žiemos snieguotą maršrutą, kuris tęsėsi nuo mokyklos iki Senamiesčio parko, per visą miestą iki pliažo ir atgal – miesto išskirtinėmis vietomis.

Pasak S. Pauliuko, ypač pagelbėjo svečiai kariūnai bei rungties organizatorės Sofija Norkutė, Gabriela Gabalytė su savo komandomis, kurios punktuose fiksavo kiekvieno būrio atliktas užduotis. O būrių vado pavaduotojai Gabrielius Skerstonas ir Stasys Dargis budėjo mašinoje, jei žygio metu kuriam nors šauliui neliktų jėgų įveikti visą maršrutą.

Mažeikiškius nustebino svečiai iš Tytuvėnų būrio – jie šią užduotį atliko geriausiai.

Po varžybų –apdovanojimai

Po orientacinės užduoties stovykloje vyko kitos veiklos: naktinio šaudymo ant sniego rungtyje geriausiai pasirodė Gabijos jaunieji šauliai, žaidžiant kvadratą nenugalimi buvo Sedos bei Židikų būrio atstovai, tinklinio varžybose visus įveikė jungtinės pajėgos iš Telšių, Alsėdžių, Plungės būrių.

Smiginio rungtyje tarp mergaičių taikliausios buvo Dagna Stanišauskaitė, Karolina Bučytė ir Ugnė Fremanaitė, tarp berniukų – Emilis Stančikas, Modestas Žilinskas ir Tadas Dzeržinskas.
Renginys baigėsi jaunimo diskoteka.
„Rytą susitvarkėme aplinką, rikiuotėje medaliais ir taurėmis apdovanojome sportinių varžybų nugalėtojus. Manau, kad šis Lietuvos kariuomenės dienos minėjimas jaunimui ilgam įsimins“, – sakė S. Pauliukas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto