Karščiavimo klinika jau veikia ir Mažeikiuose

Karščiavimo klinika įkurta Mažeikių ligoninės patalpose, yra atskiras įvažiavimas. Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Pirmadienį ligoninėje pradėjo veikti Karščiavimo klinika. Į ją jau kreipėsi pirmieji pacientai. Pagalba čia teikiama 18–60 metų amžiaus karščiuojantiems ir turintiems viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų pacientams. Jie bus ištiriami ir dėl koronaviruso.

Sprendžia šeimos gydytojas

Pirmadienį Savivaldybės surengtoje tiesioginėje transliacijoje buvo išsamiai pristatyta tokios klinikos veikla, apie būsimą jos veiklą yra rašiusi ir „Santarvė“.
Mažeikių ligoninės direktorius Sigitas Kaktys pastebėjo, kad tokia klinika – didelė pagalba šeimos gydytojams. Iki šiol dėl koronaviruso užkrato pavojaus jie su pacientais daugiausia bendravo telefonu – teikė rekomendacijas, skyrė gydymą. Įkūrus Karščiavimo kliniką, situacija pasikeis.
„Ligoninės patalpose, atskirtame priestate, sutelkta įranga, sudarytos sąlygos pacientams ištirti. Ligoninės įranga bus atliekami „skubūs“ laboratoriniai kraujo tyrimai, plaučių radiologinis tyrimas, ištiriamas kiekvieno paciento kraujo prisotinimas deguonimi“, – paaiškino ligoninės vadovas.
Į karščiavimo kliniką nukreipti pacientai bus išsamiai tiriami ir dėl koronaviruso infekcijos, mėginiai vežami ištirti į Šiaulių laboratoriją.
„Tai naujo, atsakingo, pavojingo medikams darbo pradžia. Bus galima, įvertinus ligonių būklę, patikslinti gydymą ir užtikrinti epidemiologinę patikrą-prevenciją – nustatyti potencialius viruso nešiotojus bei skleidėjus“, – pabrėžė S. Kaktys.

Pagalba teikiama visiems

Žmonės, pajutę bent vieną iš viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų: kosulį, gerklės skausmą, kvėpavimo pasunkėjimą bei karščiuojantys, pirmiausia turėtų telefonu susisiekti su savo šeimos gydytoju. S. Kaktys pastebėjo, kad kvėpavimo takų susirgimai gali varginti ir neturint temperatūros.
„Bet kokiu atveju, ką siųsti į karščiavimo kliniką, spręs šeimos gydytojas. Jis paruoš elektroninį siuntimą į ligoninės registratūrą, kur bus paskirtas laikas. Pacientui bus paskambinta ir pranešta, kokiu laiku atvykti“, – procedūras paaiškino ligoninės direktorius.
Pasirodžius informacijai apie karščiavimo klinikos steigimą, mažeikiškiai sunerimo, ką daryti sukarščiavusiems ir kvėpavimo takų susirgimų turintiems žmonėms. S. Kaktys paaiškino, kad tokiems žmonėms pagalba, kaip ir iki šiol, bus teikiama kreipiantis į ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrių arba kviečiantis greitosios pagalbos medikus.

Suformuota komanda

Karščiavimo klinikos įkūrimas Mažeikių ligoninei ir Savivaldybei buvo savotiškas iššūkis, pareikalavęs didelės atsakomybės, susitelkimo bei 100 tūkst. eurų. Reikėjo suformuoti komandą, rasti specialistų, sutinkančių dirbti sudėtingomis sąlygomis.
Klinikoje dirba šeimos gydytojai Edvinas Čeberka, Darius Macevičius, slaugytojų, jų padėjėjų komandos, radiologijos technologė Lina Pranauskienė. Klinikos vadovė – gydytoja pediatrė Irena Vaicekavičienė.
„Padedant Savivaldybei, rėmėjams, esame visiškai apsirūpinę būtinu inventoriumi, darbo saugos priemonėmis. Tiek medikams, tiek pacientams svarbu neišsigąsti dėl neįprasto darbo, bendravimo pobūdžio, „ufonautiškos“ išvaizdos, būti pakantiems“, – taip darbo pradžią apibūdino ligoninės vadovas.

Transportu pagelbės ir Savivaldybė

Karščiavimo klinika darbo dienomis dirba dviem pamainomis po keturias valandas su vienos valandos pertrauka patalpoms dezinfekuoti, personalui pasikeisti. Savaitgaliais paslaugas teiks ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrius. Ateityje, S. Kakčio teigimu, darbo trukmė, intensyvumas bus toks, kokio reikės pacientams.
Į kliniką rekomenduojama atvykti savo automobiliu tiksliai nurodytu laiku, pacientas, neatidaręs automobilio lango, turės laukti, kol jį pakvies.
Savivaldybės ekstremalių situacijų valdymo komisijos pirmininkė, administracijos direktorė Laima Nagienė informavo, kad padėti pasiruošusi ir Savivaldybė. Jeigu žmogus neturi su kuo nuvažiuoti, Savivaldybė nuveš specialiu transportu, tik dėl šito nurodytais telefonais reikėtų kreiptis iš anksto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*