Kas pagelbės Žiogaičių gandrui?

Nuotr. autorės

Už lango spalio vidurys su viskuo, kas jam pridera: krintančiais medžių lapais, rytais žolę dabinančiomis šalnomis, vėju, lietumi ir, išskridus paukščiams, pritilusia gamta. Bet gamtos diktuojamam ciklui – rudenį išskristi, o pavasarį sugrįžti, dėl įvairių priežasčių paklūsta ne visi paukščiai.
Žiogaičių kaimo gyventoja papasakojo apie vidury kaimo esančiame lizde žiemoti pasilikusį gandrą.

Žiogaičiuose gyvenanti Birutės vardu prisistačiusi moteris pasakojo, kad į šiltuosius kraštus neišskridęs gandras nėra šiųmetis jauniklis. Jis maždaug prieš 2–3 metus elektros stulpo viršūnėje pats susikrovė lizdą.
Moteris prisiminė, kad ir ji pati, ir kiti kaimo gyventojai džiaugėsi šio paukščio kaimynyste. Juolab kad anksčiau Žiogaičiuose joks kitas gandras nebuvo įsikūręs.
„Jis buvo ir gaspadinę parsivedęs, bet jiedu mušdavosi. Ne kasmet sugrįždavo laiku, būdavo, kad ir pavėluodavo. Nei užpernai, nei pernai gandrai neišperėjo gandriukų. Šį pavasarį, nors ir parskrido laiku, gandriukų vis tiek nebuvo“, – pasakojo pašnekovė.
Žiogaitiškė Birutė papasakojo, kaip gandras ieško maisto. Kai viena kaimynė savo šuniui nuneša vadinamojo sauso maisto, gandras ateina prie būdos jo palesti. Birutė turi pievelę, kurioje leido kaimynei ganyti karvę. Pievoje yra kibiras, iš kurio kaimynė ją girdydavo. Į tą kibirą vasarą įkrisdavo žiogų, svirplių. Gandras, iš jo tuos vabalus „sužvejojęs“, sulesdavo. Tačiau kai Birutė sugalvojo į kibirą gandrui įberti „daktariškos“ dešros, paukštis jos nelesė.
„Aną rytą kaimynas arė dirvelę. Žiūriu, stovi mūsų gandras susitraukęs prie to arimo – matyt, sliekų rado. Kai pamato ką nors ariant dirvą, tai ten ir skuba ieškoti maisto. Gerai, dabar palesa, o paskui, kai smarkiau pašals, jau jam gresia badas“, – kalbėjo žiogaitiškė.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “Kas pagelbės Žiogaičių gandrui?”

  1. Rožė parašė:

    Mėginkit kreiptis į ornitologų draugiją ar Salemoną Paltanavičių patarimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*