Kas sprendžia dėl nuotolinio vaikų ugdymo?

Nuotr. iš SAM archyvo

Vyriausybės sprendimu, ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigose mokomasi kontaktiniu būdu.
Tėvai teiraujasi, kokiu atveju ir kieno sprendimu šių įstaigų vaikai gali būti ugdomi nuotoliniu būdu, ar tam būtinas Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) leidimas.

Sprendžia įstaiga ir steigėjas

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Telšių departamento direktorė Giedrė Ligeikienė paaiškino, kad, nustačius susirgimą COVID-19 infekcija, sąlytį su sergančiuoju turėjusiems asmenims NVSC skiria privalomą izoliaciją.
„Mes teikiame informaciją ugdymo įstaigai ir savivaldybei, kad skiriama privaloma izoliacija. Tada jau ugdymo įstaiga su steigėju sprendžia, kaip elgtis toliau (paskyrus privalomą izoliaciją, tėvai gauna nedarbingumą vaikų priežiūrai)“, – teigė direktorė.
Tuo atveju, kai nustatomas išplitęs infekcijos protrūkis ugdymo įstaigoje ar dėl turėto artimo kontakto su sergančiuoju izoliuojama didelė dalis mokytojų ar mokinių (kada nėra galimybės užtikrinti ugdymo klasėse), NVSC turi teisę teikti siūlymą savivaldybės administracijai dėl infekcijos plitimą ribojančio režimo įvedimo. Pavyzdžiui, toks teikimas buvo parengtas dėl Sedos darželio, nes ten ir liko viena neizoliuota vaikų grupė.

Negaus ligos išmokų

G. Ligeikienė pabrėžė: Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorius tikrai turi visus reikiamus įgaliojimus, kad priimtų sprendimą/įsakymą organizuoti ugdymą nuotoliniu būdu (ir tokių sprendimų tikrai yra pasirašyta) be NVSC teikimo.
Tik yra vienas svarbus aspektas – jei priimamas Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas dėl nuotolinio ugdymo ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo be NVSC teikimo įvesti infekcijų plitimą ribojantį režimą, tėvai, globėjai ir kt., turintys teisę gauti išmoką, neturės galimybių gauti ligos išmokų vaikų priežiūrai.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Kas sprendžia dėl nuotolinio vaikų ugdymo?”

  1. Zemaits parašė:

    A jus bled patys supranatat ka rasot duhai?? Pradazni zurnaliugos, tas pats kaip ir mentu dirbt

    1. Zemaiciui parašė:

      Čiapsėk tu iš šiknos istrauktą bībi, kiaule!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto