Kas svarbiau?

Medis, nors ir nesantis labai vertingas, pasodintas savo sodyboje prieš 100, o gal ir daugiau metų – vertesnis nei žmogaus nuosavybė.
Mano tėvų sodyboje Ukrinų kaime Taikos g. 34 auga labai sena liepa, dar senolių sodinta. Medis auga 5 m nuo gyvenamo namo sienos. Pakeiksnodavom, kad pasodintas per arti, užstoja saulę, bet ir vėl susitaikydavom. Šiais metais pasikeitėme asbestinę stogo dangą nauja. Pamatėme, kad stogo danga toj pusėj, kur liepa, buvo visiškai sukiužusi. Tada jau tikrai pasiryžome seną liepą pašalinti. Pagal įstatymą kreipėmės į Savivaldybę leidimo. Gavome neigiamą atsakymą.
Nepaaiškinta, kodėl negalima, nors atvažiavusi komisija viską matė vietoje.
Jei gyventojas prašo leidimo pašalinti savo kieme šimtametį medį, – negalima. Juk dar negriūva ant namo. O jei ir nugrius, nebus svarbu. O kai buvo nupjauti niekam netrukdantys ąžuolai Židikų sen. Senmiestės kaime (kaip skaitėme 2019-04-12 „Santarvės“ laikraštyje), kaip labai „susirūpino“ gamtos saugotojai.
Gerb. Kupliauskas aiškinęs, kad nereagavęs į seniūnės skambutį, nes ji nenurodžiusi kaltininkų. Seniūnės skambutis buvo per silpnas pajudinti didelius gamtos „saugotojus“.
Aplinkos apsaugos departamento viešųjų ryšių specialistės aiškinimu, aplinkosaugininkai reaguoja nedelsdami. Taip, matome.
Kai gyventojas savo kieme nori pašalinti šimtametį medį, darantį žalą, – negalima. Juk dar negriūva tas medis ant namo, o jei ir nugrius, nebus svarbu. „Saugome“ gamtą, o žmogus?
Leonas POCIUS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*