Kasdienis bėgimas ir ledo maudynės – židikiškės energijos užtaisas

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Septyniasdešimties kilometrų distanciją kalvotais Kuršių nerijos takais pernai nubėgusi Daiva Batakienė nustebino net save – ji ne tik įveikė vandens baimę, bet ir pradėjo praktikuoti ledines maudynes.

Pradžia – po šaltu dušu

Židikuose gyvenanti bėgikė pasakojo: noras įveikti vandens baimę, kuri joje glūdėjo jau apie dešimt metų ir buvo tokia stipri, kad net vasarą nesinorėjo maudytis, kilo dar praėjusių metų rudenį.
„Noras kilo savaime – pagalvojau: tokią distanciją įveikiau, save įveikiau. Reikia pabandyti ir į vandenį įšokti. Tai nusprendžiau padaryti tik artėjant rudeniui, nes dar rimtai planavau dalyvauti įvairiuose bėgimuose, stabdė mintis, kad galiu susirgti“, – pasakojo bėgikė.
Pasiruošimas prasidėjo gruodį, kai moteris kiekvieną dieną penkioms minutėms palįsdavo po šaltu dušu. D. Batakienė prisipažįsta, kad buvo sunku, tačiau visą laiką save nuteikdavo, kad tai padės įveikti ledinio vandens išbandymą.

Dukrą „užkrėtė“ maudynėmis

Pirmą kartą į eketę židikiškė panėrė sausio pradžioje. Pirmųjų įspūdžių ji nelabai ir atsimena – nebuvo lengva, užtat įdomu, reikėjo įveikti ir baimę, ir neįprastus pojūčius… Po to, kai išlipo iš eketės, moterį apėmė didžiulė euforija.

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

„Vėliau kaimynas jau iš vakaro išpjaudavo eketę savo tvenkinyje, tačiau per naktį ji užšaldavo ir, kol ledą iškapodavau, tekdavo ilgokai kojomis būti vandenyje. Palaipsniui nusistovėjo ir ritualas – eketėje išbūnu dvi tris minutes, po to būtinai tris kartus paneriu ir išlipu. Laikas nebuvo svarbus – ar tai daryti rytmetį, ar po pietų, svarbiausia – kiekvieną dieną“, – tvirtino bėgikė.
Šis ritualas sudomino ir jos 11-metę dukrą, kuri pamatė mamos maudynes ir prie jos prisijungė.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Kasdienis bėgimas ir ledo maudynės – židikiškės energijos užtaisas”

  1. as parašė:

    saunuole!!!

  2. 485B parašė:

    gerai tau kai prostatos neturi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto