Kavos mėgėjas traukia į žygius

Šiais metais vaikino atžvilgiu pradėti keturi ikiteisminiai tyrimai dėl kavos vagysčių. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Penkiolikmečio mažeikiškio V. B. apsilankymas bet kuriame prekybos centre, ypač tame skyriuje, kur sudėta kava, verčia įsitempti apsaugos darbuotojus. Vien šiais metais vaikino atžvilgiu pradėti keturi ikiteisminiai tyrimai dėl kavos vagysčių.

Vagysčių serija tęsiasi mėnesį

Pirmąjį kartą bevagiant vaikinas buvo pastebėtas kovo 25-osios rytą, kai iš prekybos centro „Supernetto“, esančio Žemaitijos gatvėje, jis išnešė dvylika minėtos kavos pakelių. Savo žygį jis pakartojo po trijų dienų – iš to paties prekybos centro jis vėl pagrobė dvylika pakelių „Jacobs Kronung“ kavos.
Balandžio 20-ąją mažeikiškis toliau tęsė nemokamos kavos paieškas, šįkart jis pasirinko prekybos centrą „IKI“: nesumokėjęs iš parduotuvės išnešė devynis pakelius kavos.
Šį antradienį  tame pačiame prekybos centre V. B. nugvelbė dar septynis pakelius šio gėrimo.

Lengva parduoti

Vaikino atžvilgiu policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas, nes jo pavogtų prekių suma viršija vieną minimalaus pragyvenimo lygį – šimtą trisdešimt litų.
Pasak kriminalistų, vaikinas po apklausos paleidžiamas į namus, nes jis nesislapsto, tvarkingai atvyksta į policijos komisariatą.
Vagysčių motyvas paprastas – kavą labai lengva parduoti turguje – kad ir už pusę kainos.

Mažėja smulkių vagysčių

Kavos „mėgėjo“ gali laukti bausmė. Pagal įstatymus, nedidelės vertės svetimo turto vagystė laikoma baudžiamuoju nusižengimu, už tai baudžiama viešaisiais darbais, bauda, laisvės apribojimu arba areštu.
Policijos statistika rodo, kad mažėja asmenų, kurie dėl smulkios vagystės (kai „laimikio“ kaina neviršija vieno minimalaus gyvenimo lygio) baudžiami administracine tvarka. Per pirmuosius tris šių metų mėnesius dėl tokių vagysčių buvo pradėta 31 administracinė teisena, o pernai per tą patį laikotarpį – 46 administracinės teisenos.
Už tokį nusižengimą gresia bauda nuo trijų šimtų iki septynių šimtų litų arba administracinis areštas nuo dešimties iki trisdešimties parų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto