Keičiasi kelių eismo reikalavimai

Nuo lapkričio pirmosios iki balandžio pirmosios keičiasi leistinas greitis keliuose. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo lapkričio keičiasi kai kurie Kelių eismo taisyklėse apibrėžti reikalavimai ir apribojimai, taip pat yra transporto priemonių reikalavimų naujovių.

Žemesnio ūgio vaikams – kėdutės

Nuo lapkričio pirmosios šalyje įsigaliojo tvarka, pagal kurią visi vaikai iki 135 centimetrų ūgio turi būti vežami tik specialiai jų ūgiui ir svoriui pritaikytose atitinkamos grupės sėdynėse. Taip pat draudžiama vaiką vežti ant priekinės transporto priemonės sėdynės specialioje sėdynėje, jeigu atlošas atsuktas į priekinį stiklą ir priekinė sėdynė apsaugota saugos pagalve. Jeigu priekinės sėdynės saugos pagalvės mechanizmo funkcija atjungta, tada ši nuostata netaikoma.
Tokiu būdu kėdutėse būtų vežami vaikai iki devynerių dešimties metų amžiaus, nes tokio amžiaus jie pasiekia 135 cm ūgį.
Iki tol galiojusios nuostatos leido ant galinės sėdynės vežamus vaikus nuo trejų metų amžiaus prisegti saugos diržu. Tačiau toks saugos diržas negali apsaugoti vaikų dėl mažesnio ūgio, kitokio kūno sudėjimo ir svorio.
Pasak rajono kelių policijos poskyrio viršininko Nerijaus Gurausko, už šio kelių eismo taisyklių reikalavimo nesilaikymą gresia bauda nuo šimto iki trijų šimtų litų.

Keičiasi padangos ir greitis

Nuo lapkričio pirmosios jau oficialiai leidžiama naudoti dygliuotas padangas, tik ant automobilio būtina prisiklijuoti skiriamąjį ženklą, informuojantį apie tai. Vasarines padangas į žiemines reikia pasikeisti per pirmąsias dešimt lapkričio dienų, po to už tokį pažeidimą jau galima iš pareigūnų gauti įspėjimą arba baudą nuo dvidešimties iki keturiasdešimties litų.
Nuo lapkričio pirmosios iki balandžio pirmosios keičiasi ir leistinas greitis keliuose. Lengviesiems automobiliams automagistralėse leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 110 kilometrų per valandą greičiu, greitkeliuose – ne didesniu kaip 100 km per val. greičiu.
Šaltuoju metų laiku pėstiesiems ir dviratininkams tamsiuoju paros metu būtina naudoti atšvaitus bei kitas eismo saugumo priemones.

Priemonės vaikų saugumui

Nuo ketvirtadienio, norint, kad mokykliniai autobusai būtų labiau pastebimi tarp kitų transporto priemonių, ant jų stogų keturiuose kampuose turi būti įrengtos papildomos įspėjančios, mirksinčios oranžinės šviesos, kurios įjungiamos tik mokinių įlaipinimo ar išlaipinimo metu bei turi mirkčioti tik paeiliui kairiajame ar dešiniajame mokyklos autobuso šone.
Kitų transporto priemonių vairuotojai, artėdami prie sustojusio mokyklinio autobuso su vaikų vežimo skiriamaisiais ženklais ir įjungta avarine šviesos signalizacija ar su įjungtomis mirksinčiomis oranžinėmis šviesomis, privalo sulėtinti greitį, prireikus – ir sustoti, kad praleistų vaikus ir juos lydintį asmenį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto