Keičiasi šeimos pajamų skaičiavimas

Pokyčiai palies ir Mažeikių politechnikos mokyklos auklėtinių šeimas. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Iki šiol apskaičiuojant socialinės pašalpos dydį į šeimos pajamas įtraukiama ir studento už gerus mokymosi rezultatus gaunama stipendija. Kitąmet situacija keičiasi: stipendija į šeimos pajamas įskaičiuojama nebebus.

Nuo kitų metų įsigalioja Piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatymo pakeitimai.
Savivaldybės socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Andrulaitienė „Santarvę“ informavo, kad vadovaujantis šiuo įstatymu, nuo kitų metų sausio, skiriant piniginę socialinę paramą, į pajamas neįskaitomos stipendijos ir kita materialinė parama, teikiama aukštųjų mokyklų pirmosios, antrosios pakopų, vientisųjų ir laipsnio nesuteikiančių studijų studentams. Tai netaikoma rezidentūros studijų studentų gaunamoms pajamoms.
Į šeimos pajamas taip pat nebebus įskaičiuojamos stipendijos bei kita materialinė parama, teikiama profesinio mokymo įstaigų mokiniams.
Naujasis įstatymas neliečia asmenų, pakartotinai studijuojančių pagal tos pačios ar žemesnės pakopos studijų programas ir laipsnio nesuteikiančių studijų programas, jeigu daugiau kaip pusę tos studijų programos kreditų jie įgijo valstybės biudžeto lėšomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto