Keletą metų fotografuojamas rūkas pelnė solidų įvertinimą

Konkurse dalyvavo 158 autoriai, pateikta daugiau kaip 13000 darbų. Tai pagrindiniai skaičiai, iliustruojantys konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2007“ apimtis ir svarbą. Tik nedaugelis iš pateiktų nuotraukų pateko į šeštąjį Lietuvos spaudos fotografų klubo leidinį – albumą, kuriame pristatyti geriausi šalies periodikoje dirbantys fotografai bei jų darbai. Konkurso temą „Gamta ir jos apsauga“ iliustruoja ir mūsų laikraščio fotokorespondento Jono Strazdausko nuotrauka.
VIENIJA MEISTRIŠKUMAS
IR MEILĖ LIETUVAI
Šiemet konkursui pateiktų darbų kiekis buvo išties rekordinis, iš jų antrajam turui teko atrinkti keturis su puse tūkstančio nuotraukų ir nenurodant autorių pateikti tarptautinei vertinimo komisijai.
Dalyviai varžėsi 13oje teminių pogrupių: „Naujienos“, „Žmonės naujienose“, „Socialinė fotografija“, „Portretas“, „Kultūra“, „Sportas“, „Pramogos“, „Kariuomenė“, „Gamta ir jos apsauga“, „Kasdienis gyvenimas“, „Reportažas“, „Spindesys“ ir „Fotoapybraiža“.
Komisija atrinko nominantus bei temų nugalėtojus, jų nuotraukos išleistos solidžiu albumu.
Komentuodamas darbo rezultatus komisijos narys, solidžių leidinių fotografas ir „Modern photo“ dėstytojas iš Rusijos Michailas Geleris teigė, kad konkursas dar kartą įrodė itin aukštą Lietuvos fotografijos, pastaraisiais dešimtmečiais buvusios sektinu pavyzdžiu daugeliui Europos ir Rusijos fotografų, lygį. „Nepaisant įvairių autorių skirtingo traktavimo ir stiliaus, jų nuotraukas vienija profesionalumas, meniškumas ir meilė Lietuvai“, – sakė M. Geleris.
TARP MĖGSTAMIAUSIŲJŲ –
REPORTAŽAS IR „RŪKAI“
J. Strazdauskas konkursui pateikė nuotrauką iš jau šeštus metus kuriamo ciklo „Lietuvos rūkai…“
„Santarvės“ fotokorespondentas patenkintas aukštu konkurso vertintojų – pasaulinio garso profesionalų pripažinimu: „Nieko nesitikėjau, čia teko rungtis su gerai žinomais vardais ir tobulesnėmis techninėmis galimybėmis“.
Įvairiuose tarptautiniuose konkursuose dalyvavęs ir nemažai prizų pelnęs fotomenininkas sako jaučiantis skirtumą tarp meninės fotografijos kūrėjų ir spaudos fotografų varžytuvių . Tarp pastarųjų didesnė konkurencija ir didesnis atotrūkis.
J. Strazdauskas laikraščio fotokorespondentu dirba jau per keturis dešimtmečius, tad seniai nebegali suskaičiuoti, kiek mažeikiškių veidų ir darbų, svarbių įvykių yra įamžinęs. Kaip spaudos fotografui, jam labiausiai artimas ir pamėgtas reportažo žanras, o atsipalaidavimui nuo neretai sekinančio darbo tempo Jonas fotografuoja gamtą.
Pastaruoju metu kolega rengiasi leisti albumą apie Lietuvos rūkus.
ATVEŠ IR Į MAŽEIKIUS
Kaip teigė konkurso organizatoriai, „Lietuvos spaudos fotografija 2007“ albumui atrinktos nuotraukos yra tarsi „didelio audinio – istorinio tarpsnio – skiautelė, bylojanti apie nepagražintą realybę, žmones, jų skausmus, džiaugsmus, kasdienius darbus. Visa tai – fotografo širdies, proto, sėkmės ir kartais netikėto atsitiktinumo rezultatas“.
Mažeikiškiai šį rezultatą galės išvysti vasaros pabaigoje. J. Strazdauskas informavo, kad atvežti parodą į mūsų miestą ir eksponuoti Savivaldybės kultūros centre numatoma rugpjūčio mėnesį.
Sigito STAZDAUSKO nuotr.: J. Strazdauskas jau seniai nebegali suskaičiuoti, kiek mažeikiškių veidų ir darbų, svarbių įvykių yra įamžinęs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto