Keliauti skatinančiame projekte – ir Renavo dvaras

Nuo šio rugpjūčio iki kitų metų rudens Renavo dvaras jungiasi prie projekto, kviečiančio žmones keliauti, aplankyti, pažinti Lietuvos dvarus ir pilis. Nuotr. iš Renavo dvaro sodybos „Facebooko“ puslapio

Šią vasarą prasidėjo ir iki kitų metų rudens tęsis kelionių projektas, kviečiantis atrasti ir pažinti Lietuvos pilis bei dvarus.
Projektą inicijavo ir žmones leistis į žaismingą, o kartu ir į rimtą bei paslaptingą kelionę pakvietė Lietuvos pilių ir dvarų asociacija. Patys aktyviausi keliautojai galės dalyvauti loterijoje ir pretenduoti į organizatorių įsteigtus prizus.
Viena iš keliautojams siūlomų patirčių ir pažinčių – Renavo dvaras.

Žada naujų atradimų

Atvykti į istorinio kultūros paveldo objektus ir atrakinti jų duris kviečia pilys ir dvarai visoje Lietuvos teritorijoje. Aplankyti galima skirtingus – ir atstatytus, atgijusius, kultūros ir tradicijų puoselėjimo veiklomis viliojančius istorinius objektus, ir dar restauruojamus.
Kiekviename kelionių projekto „Pažinkime Lietuvos dvarus“ objekte lankytojai gali gauti lipdukus su ant jų pavaizduotais raktais, juos rinkti bei dalyvauti žaidime.

Raktas – šio projekto simbolis, tai užuomina į dvarą ar pilį, galimybę atverti duris į naujus kultūros paveldo atradimus.
Organizatoriai žada: lankydamiesi Lietuvos pilyse ir dvaruose viso projekto laikotarpiu keliautojai patirs naujų įkvėpimų ir įspūdžių, atras pilyse ir dvaruose vykstančias veiklas bei ypatingą juos supančią aurą, o projekto pabaigoje ne tik turės puikių prisiminimų (lipdukų) kolekciją, bet ir galimybę laimėti prizų.

Bus organizuojama loterija

Keliautojai, norintys dalyvauti kelionių skatinimo projekte, turi atsispausdinti keliautojo kortelę. Ją galima rasti Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos interneto svetainėje. Be to, tokias korteles turi bei lankytojams išduoda ir kiekvieno projekte dalyvaujančio lankytino objekto darbuotojai.
Kiekviename aplankytame objekte keliautojai gaus lipdukus-raktus, liudijančius, kad apsilankė, pabuvojo dvare, pilyje ar rūmuose, ir juos klijuos į keliautojo kortelę.

Surinkus bent 15 lipdukų bus galima dalyvauti loterijoje, o patys aktyviausi keliautojai bus pakviesti į baigiamąjį renginį viename iš dvarų.
Norėdami dalyvauti loterijoje, keliautojai savo korteles su surinktais lipdukais turės pateikti bet kuriam iš projekto dalyvių pilių ar dvarų arba atsiųsti Lietuvos pilių ir dvarų asociacijai paštu ar el. paštu. O daugiau informacijos apie projektą galima rasti svetainėje www.lietuvos.dvarai.lt.

Jau sulaukė dalyvaujančiųjų projekte

Projekte dalyvauja 29 įvairiuose Lietuvos regionuose esantys dvarai ir pilys. Tarp jų – ir Renavo dvaras.
Pasak Renavo dvaro sodybos muziejininkės Nomedos Vėlavičienės, projektas prasidėjo rugpjūčio mėnesį, todėl dar nėra labai daug žinančių apie jį žmonių, prašančių keliautojų kortelių ar lipdukų.

N. Vėlavičienė prisiminė situaciją: šiek tiek anksčiau, kai dvaro sodybos darbuotojai dar tik mąstė, ar jungtis prie projekto „Pažinkime Lietuvos dvarus“, sulaukė Vilniaus krašte gyvenančių keliautojų klausimo, ar renaviškiai dalyvaus. Ten žinia apie būsimąjį kelionių projektą jau buvo pasklidusi ir žmonės teiravosi, ar Renavo dvare bus tų lipdukų, kuriuos jie ketina rinkti.
„Kai jau nutarėme, kad dalyvausime, kai gavome keliautojų korteles bei lipdukus, jau turėjome lankytojų, kurie atvyko, susipažino su Renavo dvaru, apžiūrėjo ekspozicijas ir atsiėmė lipdukus“, – pasakojo muziejininkė.

Reikai ne tik „atlėkti“, bet ir pažinti

N. Vėlavičienės nuomone, keliauti skatinantys projektai sulaukia žmonių susidomėjimo.
Tiems, kurie yra judrūs ir pasiryžę pamatyti įvairius Lietuvos kampelius, tokios iniciatyvos kaip „Pažinkime Lietuvos dvarus“ pažadina azartą keliauti. Tai paskatinimas aplankyti, patirti, sužinoti daugiau.

„Juolab kad projekte dalyvaujančių dvarų bei pilių atstovai skatina žmones ne tik atvykti, pasiimti lipduką ir apsisukus ant kulno skubėti į kitą objektą. Turi užsukti, susipažinti, pamatyti, ką tas vienas ar kitas dvaras, pilis siūlo lankytojams“, – apibendrino N. Vėlavičienė.
Loreta BUTKUTĖ
Nuotr. iš Renavo dvaro sodybos „Facebooko“ puslapio

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto