Kelininkams išlaidas už atliekų tvarkymą nutarta kompensuoti

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Savivaldybės taryba patenkino kelininkų prašymą ir sumažino vietinę rinkliavą už atliekų tvarkymą.  Šitaip kompensuojamos išlaidos už ne savo teritorijos tvarkymą.

Atliekų daugėja

Mažeikių kelių tarnyba, atlikdama pakelių, poilsio aikštelių ir autobusų stotelių priežiūros darbus, surenka daug bešeimininkių atliekų ir iš dalies atlieka Savivaldybės funkcijas.
Kelininkų teigimu, svarus atliekų padidėjimas pastebimas po sąvartynų uždarymo. Teigiama, kad kai kuriose didesnio kelių naudotojų susibūrimo vietose atliekų randama net kelis kartus daugiau negu buvo surenkama anksčiau.
Kelių tarnybos duomenimis, šiais metais į Jėrubaičių sąvartyną jie pristatė beveik 55 kubinius  metrus minėtų atliekų.

Rinkliavos mokės mažiau

Įmonė už atliekų tvarkymą moka savo lėšomis. UAB „Telšių regiono keliai“ Savivaldybei pateiktame prašyme atleisti nuo vietinės rinkliavos pasiguodė, kad limitas kelių priežiūrai mažėja ir lėšų stygių gyventojai pajaus jau šią žiemą, kai keliai bus valomi prasčiau.
Mažeikių kelių tarnybai paskaičiuotos rinkliava siekia 2196 litus. Savivaldybės taryba patenkino įmonės prašymą ir rinkliavą sumažino ta dalimi, kuri tenka bešeimininkių atliekų iš pakelių ir autobusų stotelių tvarkymui, t. y. 1395 litais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*