Kelių priežiūrai skirta mažiau kaip pusė lėšų

Spustelėjus šaltukui, ne vienas rajono vairuotojas keiksnojo kelininkus: jų manymu, rajono keliai prižiūrimi prastai, eismo sąlygos juose sudėtingos. Tačiau VĮ „Telšių regiono keliai“ Mažeikių kelių tarnybos viršininkas Silvestras Micheenko teigia, kad rajono keliai prižiūrimi tiek, kiek leidžia turimos lėšos.
SLIDUS KELIAS BAUDĖ VAIRUOTOJUS
Praėjusios savaitės eismo įvykių suvestinė geriausiai rodė padėtį rajono keliuose. Sekmadienį kelyje Viekšniai–Žibikai Linas P., važiavęs „Subaru Forester“, nepasirinko saugaus greičio ir, esant slidžiai kelio dangai, nuvažiavo nuo kelio ir apsivertė. Šiame autoįvykyje buvo apgadinta transporto priemonė.
Tą pačią dieną kelyje į “Kurmaičių” sodų bendriją Andrius K., vairavęs “Audi 100”, esant slidžiam keliui, nesuvaldė transporto priemonės ir trenkėsi į sodybos tvorą. Šeštadienį savo “Nissan Primera” ties Skuodo gatvės 19-uoju namu nesuvaldė Sonata Ž. ir trenkėsi į medį. Penktadienį Voverių kaime Arimantas K., vairavęs “Toyota Carina”, jos nesuvaldė ir trenkėsi į priekyje važiavusį ir stabdžiusį traktorių MTZ.
Visuose autoįvykiuose žmonės nenukentėjo, tačiau buvo apgadintos transporto priemonės.

PROBLEMĄ TIKIMASI IŠSPRĘSTI
Pasak rajono eismo priežiūros poskyrio viršininko Vytauto Gedvilo, padėtis rajono keliuose kelia nerimą: rajoninės reikšmės keliai, ypač anksti ryte, primena čiuožyklą, žmonės skundžiasi ne veltui. „Ypač tai kelia pavojų tada, kai mokiniai yra vežami į mokyklą, gyventojai skuba į darbą“, – sakė viršininkas.
Kelininkų darbu nebuvo patenkintas ir rajono Savivaldybės vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa: „Kelių tarnybai mieste priklauso apie dvylika kilometrų gatvių, ir tai yra pagrindiniai išvažiavimai iš miesto. Jų sankryžose praėjusią savaitę įvyko net šešios autoavarijos, o tose gatvėse, kurias aptarnauja bendrovė „Mažeikių komunalinis ūkis“, šis avarijų skaičius nežymus, nors jie prižiūri didesnį skaičių miesto gatvių“.
Vedėjo teigimu, kreiptasi raštu į VĮ „Telšių regiono keliai“ direkciją, kad būtų sprendžiamas šis klausimas. Tikimasi, kad pasikalbėti į Savivaldybę atvyks įmonės vadovai ir bus priimtas abiem pusėms palankus sprendimas.

NEGAUTA ŠEŠIŲ TŪKSTANČIŲ LITŲ
Pasak Mažeikių kelių tarnybos viršininko Silvestro Micheenkos, keliai yra prižiūrimi tiek, kiek turima lėšų. „O finansavimas tolygiai mažėja: nors druskos ir kitų medžiagų kainos augo, tačiau lapkričio mėnesį keliams valyti gavome šešiais tūkstančiais litų mažiau, negu pernai lapkritį. Mažeikių rajono keliams mėnesiui, atskaičius eksploatacines išlaidas bei darbuotojų atlyginimus, lieka tik 24 tūkst. litų, o tuo tarpu vienas „Maz“ išvažiavimas barstyti kainuoja 300 litų“, – teigė viršininkas.
Nuo šeštos iki devynioliktos valandos yra prižiūrimos tik šie krašto keliai: Kuršėnai–Mažeikiai, Telšiai–Seda, Ežerė–Mažeikiai, Mažeikiai–Tauragė, Mažeikiai– Skuodas, Seda–Židikai, Bugeniai–Pikeliai bei Mažeikių aplinkkelis. Iš viso 128 kilometrai krašto kelių bei 31 km rajoninių kelių, prilyginamų krašto keliams. Kiti rajono keliai, kurių ilgis – 220 km, yra neprižiūrimi, tik pabarstomi pavojingi jų ruožai, kurių sąrašas yra sudarytas.
„Pati įmonės vadovybė pripažįsta, kad mūsų rajono kelių priežiūrai yra skiriama tik 48 procentai reikalingų šiam tikslui lėšų. Kitais metais šis finansavimas padidės keturiais procentais, tačiau tuo problema nebus išspręsta, čia reikia, kad savo siūlymus pateiktų ir vietos valdžia“, – sakė S. Micheenko.

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto