Keliuose daugėja susidūrimų su gyvūnais

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Policijos pareigūnai įspėja, kad vairuotojai būtų atsargūs – laukiniai gyvūnai tampa vis aktyvesni tamsiuoju paros metu, todėl transporto priemonių susidūrimų su gyvūnais skaičius vis auga.

Išbėgo ant kelio

Grėsmė transporto priemonei susidurti su į kelią išbėgusiu laukiniu gyvūnu ypač padidėja rudenį ir pavasarį, kai gyvūnai rengiasi „tuoktuvėms“ ar migruoja iš vienų ganyklų į kitas. Be to, nuo spalio 15 d. prasidėjo varomosios medžioklės sezonas.
Dažniausiai tokius eismo įvykius sukelia stirnos, nereti atvejai, kai susiduriama su briedžiais, elniais. Šių avarijų padariniai paprastai būna sunkesni ar net tragiški: sugadinamos transporto priemonės, šiemet dėl to Lietuvoje žuvo du žmonės.
Ketvirtadienį, apie septintą valandą ryto, susidūrimas su gyvūnu įvyko ir mūsų rajone – į kelią Mažeikiai–Kuršėnai, netoli Milių, išbėgo stirna. Ji susidūrė su automobiliu „Škoda“, avarijos pasekmės – apgadintas automobilis, gyvūnas nugaišo.

Susidūrimų netrūksta

Praėjusią darbo savaitę šalyje buvo gausu transporto priemonių susidūrimų su miško gyvūnais: pirmadienį tokių atvejų užfiksuota 19, antradienį – 26, trečiadienį – 21, ketvirtadienį – 11.
Pareigūnai primena, kad vairuotojai turi būti dėmesingi važiuodami užmiesčio keliais, ypač vietovėse, kur kelias kerta miškus ar atvirus laukus, tamsiuoju paros metu, esant rūkui ar darganai.

One Reply to “Keliuose daugėja susidūrimų su gyvūnais”

  1. Zemaitis parašė:

    Kaktys dar anat zveriu dauzymo neperejo???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video