Keliuose – vis daugiau motociklininkų

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Tradiciškai mažeikiškių motociklininkų klubai sezono pradžią atidaro iškilmingu važiavimu miesto gatvėmis. Nors tokių renginių dar nevyko, pavasariui įpusėjus, pastebimas šių transporto priemonių pagausėjimas tiek miesto gatvėse, tiek rajono keliuose.
Motociklininkai prašo automobilių vairuotojų: pastebėkite mus.

Klubų vadovai atkreipia dėmesį, kad pavasarį kai kurie vairuotojai, dažniausiai tie, kurie nežiūri į galinio vaizdo veidrodėlį, motociklininkus būna pamiršę.
„Per žiemą kitų eismo dalyvių iš tikrųjų esame pamiršti – vairuotojai nesitiki mus pamatyti, nesugeba įvertinti situacijos. Esu ne kartą susidūręs su tokia situacija, kai, net esant akių kontaktui su automobilio vairuotoju, kai atrodo, kad jis tave mato, vis tiek neapskaičiuoja mūsų greičio, kiša automobilį iš šalutinio kelio. Po to atsiprašinėja, kad ne specialiai, bet jau būna vėlu. Padėtis kiek pasitaiso vasaros viduryje, kai jau mus ima „pastebėti“, – pasakojo „Juodvarnių“ klubo vadovas Vidmantas Lekstutis.
Dar vienu pavasarinio važiavimo pavojumi „Juodvarnių“ vadovas įvardijo posūkius, kurie šiuo metu dar yra pilni smėlio, kuriuo keliai buvo barstomi žiemą, – pavojus lieka iki tol, kol smėlis išvažinėjamas.
Ilgamečių motociklininkų partarimai gausiam būriui vairuotojų, kurie mopedais ar motociklais pirmą kartą išskuba į gatves ar kelius: posūkį rodykite iš anksto, geriau jau prieš 50 metrų iki pasukant; nesvarbu, kad važiuojate pagrindiniu keliu, visada reikia tikėtis, kad kas nors per neatsargumą „išlįs“ iš šalutinio kelio; žiūrėk ir stebėk kiekvieną eismo dalyvį ir bandyk atspėti, kokius manevrus jis planuoja atlikti (bent kelis variantus); neatsipalaiduok, nes pasekmės dažniausiai būna skaudžios.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*