Keturiolikmetis nuo kelio drąsiai šlavė patyrusius vyrus

Kaune vykęs Lietuvos asmeninis stalo teniso čempionatas vyrų grupėje pasibaigė netikėtai: dėl šalies čempiono vardo į finalinę dvikovą stojo 14metis mažeikiškis. NUŽYGIAVO IKI FINALO
Kaune, VDU sporto komplekse, į 77ąjį šalies stalo teniso čempionatą susirinko po 32 stipriausius šalies stalo tenisininkus – merginas ir vaikinus. Pirmenybėse kovojo ir šeši mūsų miesto atstovai: Tonetas Domeika, kuris kelialapį iškovojo kaip šalies jaunimo čempionas, Valdas Martinkus, Žaneta Brasaitė bei Martyna Sidabraitė, startavę kaip pernai į stipriausiųjų dvyliktuką patekę sportininkai, bei Arnoldas Domeika ir Faustas Rozga, iškovoję kelialapius atrankos varžybose.
„Varžybų reglamentas buvo toks: visi sportininkai iš pradžių buvo suskirstyti į aštuonis pogrupius po keturis žaidėjus. Pirmąsias dvi vietas pogrupyje užėmę žaidėjai patenka į stipriausiųjų šešioliktuką, kur toliau varžybos vyksta vieno minuso sistema, nustatant visas vietas. Iš pogrupių į šešioliktukus pateko visi mažeikiškiai, išskyrus V. Martinkų, kuris liko ketvirtas ir kovas baigė“, – pasakojo mažeikiškių treneris Raimondas Jackevičius.
To, ką vyrų pirmenybėse parodė 14metis Arnoldas Domeika, pasak trenerio, nėra pavykę nė vienam tokio amžiaus Lietuvos stalo tenisininkui: vaikinukas vieną po kito nuo kelio šlavė gerokai vyresnius ir labiau patyrusius varžovus, demonstruodamas neįtikėtiną žaidimą.
Arnoldas pirmoje dvikovoje rezultatu 4:2 nugalėjo kaunietį E. Zajankauską, vėliau 4:3 (nors pralaimėjo rezultatu 1:3) įveikė vilkaviškietį K. Žeimį ir 4:2 privertė pasiduoti vilnietį A. Skirgailą.
Jaunasis mažeikiškis iškopė į šalies asmeninių vyrų pirmenybių finalą, kur tik po atkaklios kovos rezultatu 1:4 nusileido ne kartą šalies čempionu tapusiam vilniečiui Gintautui Juchnai.
ĮSPŪDINGAS PASIEKIMAS
Anot R. Jackevičiaus, Arnoldas – pirmasis per visą šalies stalo teniso istoriją tokio amžiaus sportininkas, žaidęs vyrų vieneto finalo dvikovoje. Visi stalo teniso specialistai stebėjosi mažeikiškio geru žaidimu.
„Net ir finalinėje dvikovoje įvykęs incidentas nesutrukdė Arnoldui garbingai kovoti. Po pirmojo seto finalo dvikovos teisėjas liepė mano auklėtiniui pakeisti raketę, nes ant gumos iššoko nedidelis gumbelis. Kadangi kitos raketės Arnoldas neturėjo, dvikovą teko tęsti brolio Toneto rakete, kuri yra skirta visai kitokio stiliaus žaidėjui. Tačiau jaunasis sportininkas nesugniužo ir sugebėjo net ir tokiomis nepalankiomis aplinkybėmis laimėti vieną setą“, – pasakojo treneris.
Sportininkas, kuris stalo tenisą lanko nuo penkerių metų, nepasitenkino šalies vicečempiono taure ir medaliu: vyrų dvejetų varžybose poroje su F. Rozga jis iškovojo dar ir bronzos medalį.
Pasak trenerio, dabar svarbu išsaugoti tokią puikią sportinę formą, nes šį savaitgalį vyks šalies jaunučių pirmenybės, kur rungtyniaus Arnoldo bendraamžiai. Tikimasi ne vieno titulo.
TIKĖTASI DAUGIAU
Kitiems mažeikiškiams taip pat neblogai sekėsi. Tonetas Domeika, pirmajame rate nugalėjęs varžovą, antrajame susitiko su šalies čempionu G. Juchna ir, pralaimėjęs rezultatu 0:4, iškovojo aštuntąją vetą. Faustas Rozga pirmajame rate rezultatu 1:4 nusileido J. Galatilčiui ir liko dvyliktas.
Pirmajame rate pralaimėjimą E. Stuckytei rezultatu 0:4 patyrė Žaneta Brasaitė ir galutinėje rikiuotėje liko devinta.
Šeštąją vietą iškovojo Martyna Sidabraitė, kuri antrajame rate rezultatu 2:4 nusileido šalies vicečempionei L. Misikonytei.
Iš šalies pirmenybių mūsų miesto atstovai grįžo su trimis medaliais: bronzą moterų dvejeto varžybose iškovojo M. Sidabraitė poroje su širvintiške J. Meškutavičiūte.
„Visi įtemptai ruošėsi šioms pirmenybėms, tačiau kai kurių startas nuvylė. Daugiau tikėjomės iš mažeikiškių lyderių Ž. Brasaitės ir V. Martinkaus. Dabar visą dėmesį sutelksime į kovas šalies komandinėse pirmenybėse, kur dėl čempionų vardų kovoja tiek „Vijurko“ merginos, tiek vaikinai“, – sakė R. Jackevičius.
Nuotrauka
iš asmeninio archyvo.: Jaunasis Arnoldas Domeika vyrų čempionate iškovojo du medalius