Ketvirtadienis – Europos diena be žuvusiųjų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ketvirtadienį Lietuvos policija antrą kartą dalyvavo Europos dienos be žuvusiųjų projekte, kurį inicijavo Europos kelių policijos tinklas.
Tądien vyko sustiprintas patruliavimas ir trumpalaikiai reidai, didelis dėmesys skirtas vairuotojų blaivumui.

Žūčių rajone išvengta

Europos kelių policijos tinklas TISPOL ketvirtadienį paskelbė Europoje dieną be žuvusiųjų kelyje, inicijavęs projektą EDWARD. Šio projekto tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į eismo saugumą keliuose, užbėgti už akių tragiškas pasekmes turintiems eismo įvykiams, taip pat siekiama, kad rugsėjo 21 dieną Europos keliuose nežūtų nė vienas žmogus. Lietuvos policija, kartu su daugelio Europos šalių kolegomis, antrą kartą dalyvavo šiame projekte ir praėjusių metų rugsėjo 21 dieną mūsų šalies keliuose nežuvo nė vienas žmogus.
Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad šiais metais mūsų šalies keliuose įvyko bemaž 2,4 tūkstančio eismo įvykių, kuriuose žuvo 135 žmonės, o daugiau nei 2,8 tūkstančio žmonių buvo sužeista. Mūsų rajone iki rugsėjo įvyko 206 eismo įvykiai, kuriuos užregistravo policijos pareigūnai, juose žmonių žūčių išvengta, 29 eismo dalyviai buvo sužeisti.
Ketvirtadienį mūsų rajono keliuose įskaitinių avarijų, kuriose žūtų ar būtų sužeisti žmonės, neįvyko.

Nelaimes sėja neblaivūs vairuotojai

Ketvirtadienį visuose keliuose vyko sustiprintas patruliavimas, organizuotos prevencinės ir kontrolės priemonės, įvairiose vietovėse vyko trumpalaikiai reidai.
Pagrindinis dėmesys buvo skirtas didelę įtaką avaringumui darantiems pažeidimams – leistino ir saugaus greičio viršijimo atvejams išaiškinti, pavojingo ir chuliganiško vairavimo, pavojingo įvažiavimo į priešpriešinę eismo juostą, manevravimo bei važiavimo per sankryžas taisyklių pažeidimams.
Ir toliau daugiausia dėmesio bus skiriama neblaiviems ir teisės vairuoti neturintiems vairuotojams, kurių šalies keliuose vis dar netrūksta.
Šiais metais dėl neblaivių vairuotojų kaltės Lietuvos keliuose įvyko 126 eismo įvykiai, kuriuose žuvo 10 žmonių, 162 buvo sužeisti. Policijos pareigūnai per šiuos metus nustatė 3642 vairuotojus, kurių girtumas viršijo pusantros promilės.
Mažeikių rajone dėl neblaivių vairuotojų kaltės šiemet įvyko 28 avarijos, kuriose du žmonės buvo sužeisti. Pareigūnai sulaikė 64 vairuotojus, kurių girtumas viršijo pusantros promilės.
Vienas toks pažeidėjas į pareigūnų rankas įkliuvo ir šią savaitę – pirmadienio popietę Daubariuose  buvo sulaikytas „Audi 100“ vairuojantis 48-erių metų vyras, kuriam nustatytas 2,07 promilės girtumas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto