Kiek pinigų išleidžiame Kalėdoms ir ar brangi dovana tikrai tiek kainuoja?

Žmonės sako, Kalėdos tai ramybės ir susikaupimo metas. Deja, dažnai vakarus su šeima pakeičia nesibaigiantys vaikščiojimai iš vienos parduotuvės į kitą, o dovanojimo džiaugsmą užgožia tinkamų dovanų paieškos. Švenčių laukimas pavirsta maža pinigų leidimo fiesta.
Taip yra ne vien Lietuvoje, todėl įdomu, kiek kalėdinėms dovanoms išleidžia skirtingose pasaulio šalyse gyvenantys žmonės ir ar brangios dovanos tikrai tiek daug kainuoja.

Kiek kainuoja Kalėdos?

2015 metų duomenimis, viena šeima Lietuvoje vidutiniškai išleido 502 eurus kalėdinei nuotaikai sukurti: pirko dovanas, vaišes, kalėdinius papuošimus.
Didžiojoje Britanijoje Kalėdų sąskaita 2015 metais buvo mažesnė. Britų šeima vidutiniškai išleido 420 eurų. Ne daug nuo britų skiriasi Australijos gyventojai –  pernai jie išleido vidutiniškai 5 eurais mažiau.
Bene daugiausiai Kalėdoms skiria amerikiečiai. 2015 metais jų išlaidos kalėdiniams pirkiniams siekė 787 eurus. Nuo 2000 metų šios išlaidos beveik nepadidėjo – praeitais metais amerikiečiai išleido  vidutiniškai  13 eurų daugiau nei tik įžengę į antrąjį tūkstantmetį.
Taigi, sumos, išleidžiamos kalėdinėms dovanoms, tikrai nemažos. Tačiau ar išleisti pinigai garantuoja dovanos kokybę ir artimojo šypseną?

Brangi dovana nebūtinai daug kainuoja?

Ar ir jums yra pasitaikius tokia situacija, kai vaikui padovanoto žaislo dėžė jam yra įdomesnė nei pats žaislas? O kruopščiai rinkti auskarai mylimajai taip ir lieka gulėti papuošalų dėžutėje?
Jei taip, pats laikas suprasti, kad, liaudiškai tariant, „už širdies griebianti dovana“ yra kur kas brangesnė nei ta, kurios kainą gaila paslėpti. O norint padovanoti gerų emocijų pinigų daug nereikia. Tai patvirtino ir keletas pakalbintų tautiečių.
„Pati geriausia dovana, kokią esu gavusi Kalėdoms, buvo 5 vokai. Kaip tik prieš Kalėdas turėjau išvykti mokytis pusei metų į užsienį. Geriausia draugė atspausdino 5 nuotraukas, užrašė trumpas istorijas apie jas, pridėjo tik mums suprantamų užuominų ir liepė perskaityti, kai ten nuvyksiu. Prisiekiu, braukiau ašarą ir ne vieną. O savo šypseną atsimenu dar dabar“, – pasakojo buvusi ekonomikos mokslų studentė Jurgita.
Pardavimų vadybininkas Robertas taip pat dalijasi geriausios dovanos istorija.
„Įsimintiniausią dovaną gavau pernai. Su draugais planavome Kalėdų atostogas Tenerifėje. Deja, likus mažiau nei savaitei iki atostogų, aš susilaužiau koją. Kol mano draugai krovėsi lagaminus, aš laukiau operacijos. Negalėjau skristi ir pasilikau Lietuvoje. Tačiau, kai draugai grįžo, likau maloniai nustebintas. Prieš išvykdami atostogauti jie nusipirko kamerą ir filmavo visus savo nuotykius su atspausdinta mano nuotrauka, lyg aš būčiau kartu: gulint paplūdimyje, plaukiojant, kopiant į kalnus.
Grįžę padovanojo susuktą filmuką ir tą pačią kamerą, kad kitą kartą galėčiau pats filmuoti. Buvau tikrai labai laimingas. Smagiausia tai, kad draugai visada apie mane galvojo ir taip stengėsi.“
„Turbūt pati įsimintiniausia dovana per šitiek metų – staigmena Kalėdų rytą. Pamenu, kaip nieko nepranešę sugužėjo visi vaikai ir anūkai. Nieko nebuvau pasiruošusi, stalas nedengtas. Streso buvo nemažai, bet vaikai viskuo pasirūpino. Aš tik sėdėjau ir šypsojausi. O kokią dovaną atvežę padėjo po eglute, tiesą sakant, net nepamenu“, – savo istorija dalijosi dabar jau pensininkė Asta.
Taigi, pats laikas keisti mąstymą ir dovanoti šypsenas vietoj brangių etikečių.
Kruopščiai atrinktos ir įrašytos dainos, padovanotos kartu su beviele kolonėle, pažadins daugiau prisiminimų ir gerų emocijų nei dar vienas puodelis ar prabangūs, jums nei tinkančio nei patinkančio aromato kvepalai.
Idėjos nuotraukoms ir asmenukių lazda suteiks daugiau smagaus laiko nei užsakyta pusvalandžio fotosesija. O įdėtas laikas ir pastangos tiesiogiai sugrįš šypsenomis ir nuoširdžiais „ačiū“.

Jolita Murauskaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto