Kieno viršus – žmonių ar šunų?

Mažeikių ligoninėje gydoma kovinio šuns žiauriai sukandžiota moteris. Medikai prognozuoja gydymą būsiant sunkų ir ilgą. Daugiabučio laiptinėje moterį užpuolė ir sužalojo kovinis šuo. Ją išgelbėjo namo gyventojas.
Šunų laikymą reglamentuoja daug įstatymų. Vienas iš būdų išvengti tokių nelaimių – šunų savininkų atsakomybė. Kokia ji galėtų būti, sprendžia savivaldybės. Mūsų rajone kol kas saugiau jaučiasi koviniai šunys, o ne žmonės.
Mažeikiškių klausėme, ar jaučiasi saugūs Mažeikiuose, kur laikoma daug šunų, tarp jų ir kovinių?
Povilas DAMALIS,
pensininkas:

– Aš vakarais labiau bijau „dvikojų žvėrių“ negu keturkojų: kol kas pastarieji man nėra nieko blogo padarę. Aš pats turiu pudeliuką, kuris tikrai nieko nėra užpuolęs, o ir vedžioju jį tik su pavadėliu. Manau, kad jei su gyvūnu elgsies gerai, neerzinsi, jo neužkliūsi, jis tavęs tikrai neužpuls (aš nekalbu apie kovinius šunis). Esu matęs, kaip vaikai erzina šunis, o po to šie juos puola.

Ona VAITKIENĖ,
pensininkė:

– Palaidi šunys ne vienam mažeikiškiui kelia rūpestį, ne išimtis ir aš. Yra tekę nukentėti šalia stadiono nuo palaido šuns. Nors didelės žalos jis nepadarė, tačiau šis „susitikimas“ paliko nemalonų įspūdį. Nejauku, kai eidamas sutinki vedamą be antsnukio ar palaidą šunį.
Valdžia šiai problemai turėtų skirti didesnį dėmesį, juk šuo turi būti savo vietoje ir prižiūrėtas. Tegul valdininkai pagalvoja apie mokinius, kurie mėgsta vaikščioti po senamiesčio parką. O jį pamėgę ir „šunininkai“.

Juozas KRASAUSKAS,
nedirbantis:

– Stengiuosi didesnį palaidą šunį aplenkti iš tolo, todėl dar nesu nukentėjęs nuo jų dantų. Pats turiu didelį šunį, tačiau laikau aptvare ir dėl jo nėra buvę jokių problemų. Kiekvieno šuns savininkas yra atsakingas už savo augintinį ir turi tinkamai jį prižiūrėti.
O palaidus ir bešeimininkius šunis turėtų surinkti speciali tarnyba, rengdama reidus po miesto gatves. Tada mažeikiškiams bus saugiau gyventi.

Zenonas JONAITIS,
pensininkas:

– Šuo turi būti pririštas arba uždarytas aptvare. Jis yra reikalingas turint nuosavą namą – tada atlieka sargo funkcijas. Kai atsikrausčiau į miestą, į daugiabutį namą, jokio šuns nebelaikau, bute jie visiškai nereikalingi. Nebent mažytis šunytis, kuris niekam negali padaryti jokios žalos ir yra tik kaip žaislas.
Apie užpultus žmones skaitome laikraščiuose. Valdžia turėtų nustatyti griežtesnes kovinių šunų laikymo taisykles bei tinkamai kontroliuoti jų vykdymą. Deja, to pasigendame.

Birutė BUTKUVIENĖ,
nedirbanti:

– Nesaugumo jausmą sukelia palaidi šunys. Gyvename Taikos gatvėje. Yra pasitaikę net taip, kad padžiautus skalbinius randame nutemptus ant žemės ir aiškiai matyti, kad tai šunų darbas. Pasigendame tuo užsiimančių tarnybų dėmesio.
Patys laikome „pekinuką“, tačiau visą laiką jį vedame pasivaikščioti tik su pavadėliu, yra tekę patiems jį ginti nuo didesnių šunų.

Lina, nedirbanti:
– Yra tekę pakliūti į tokią situaciją, kai priešais šaligatviu ateina palaidas kovinis šuo be antsnukio, šalia šeimininkas, ir nėra kaip prasilenkti. Aš paprašiau patraukti šunį, o jis atsakė: „O jei nepatrauksiu?“ Reikėtų gal visų pirma pradėti nuo šunų savininkų. Kovinius šunis būtinai reikia registruoti ir už jų nepriežiūrą skirti dideles baudas.
Ypač baugu dėl vaikų, kurie žaidžia smėlio dėžėse, o aplinkui vaikšto palaidi šunys, ir negali žinoti, kas jiems šaus į galvą.

Kalbino Vidas STANKUS
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto