Fengšui subtilybes gali prisitaikyti ir mažeikiškiai

Inga Jankovska fengšui užsiima daugiau nei 35-erius metus. Nuotrauka iš asmeninio albumo

Europoje ir už jos ribų gerai žinoma Kinijoje sertifikuota Fengšui mokyklos mokytoja Inga Jankovska iš Latvijos Drakono metais trokštantiems naujovių mažeikiškiams siūlo pažintį su fengšui mokymu, kuris egzistuoja jau daugiau negu 3 tūkstančius metų. Lankydamasi Mažeikiuose moteris paaiškino, kad fengšui – tai kinų praktikuojamas menas, mokantis subalansuotos ir harmoningos gyvensenos. Fengšui – gyvenamosios erdvės sukūrimo technika, aplinkos planavimo ir sutvarkymo bei baldų išdėstymo būdai. Išvertus žodis „fen“ reiškia vėjas, o „shui“ – vanduo. Kinų kultūroje lengvas vėjas ir švarus vanduo visada asocijuojasi su geru derliumi ir gera sveikata.
Apie fengšui siūlomus būdus ir metodų įvairovę, kaip pagerinti gyvenimo būdą ir išvengti nemalonių situacijų, su I. Jankovska kalbėjosi ir „Santarvė“.

– Teko girdėti, kad jei pradėjai domėtis fengšui, tai privalai tai daryti visą laiką, nes esą metus šį užsiėmimą, gali pakenkti savo aurai.
– Tikrai tai nebūtina. Juk tai ne antibiotikai, kai privalai suvartoti visą kursą. Bet koks domėjimasis fengšui jau duoda naudos. Jei, tarkim, žmogus išmoko teisingai viską suderinti miegamajame, o vėliau nebesimoko ir nebesidomi fengšui, tai jokios blogos įtakos jo vidiniam pasauliui neturi. Jei jis suderino viską miegamajame, o virtuvę paliko kaip seniau, nereiškia, kad jis dėl to gyvens blogiau. Tiesiog jo bute pagal fengšui taisykles bus sutvarkytas tik miegamasis.
Jei kažkas išmoko rengtis pagal fengšui, bet nesidomėjo buto apstatymu, vadinasi, jis tinkamai rengsis, bet namuose bus chaosas. Kiek išmoks, tiek ir žinos.
Fengšui yra mokslas apie tai, kaip išsaugoti ne tik savo, bet ir aplinkinių sveikatą, kaip sukurti šiltą, jaukią atmosferą, išspręsti šeimos ir partnerystės problemas, o ne magija, mistika – taip gali atrodyti nieko neišmanančiam.

– Nuo ko pradėti norint artimiau susipažinti su fengšui mokymu? Gal būtina kreiptis į specialistus, ar užtenka knygų?
– Reiktų pradėti nuo pačių pagrindų, bazinių principų, kurių yra be galo daug. Visų pirma viskas tarpusavyje turi derėti, vienas kitą papildyti bei būti gražu, viskas privalo būti suvokiama ir protu suprantama. Pavyzdžiui, jei užsinorėsim kabinti kėdes ant lubų, tai bus neprotinga, vadinasi, tai netinkamas fengšui. Todėl pradedant tvarkytis nuo supančios erdvės, reikia laikytis trijų pagrindinių principų – funkcionalumo, ekonomiškumo ir grožio.
Yra gerų fengšui knygų, bet dauguma jų – kinų kalba. Be to, daugelis knygų turi komercinių tikslų –  kad tik jas kuo greičiau išpirktų, todėl galima perskaityti daug netiesos. Paprastam žmogui sunku atskirti, kas tinkama, kas ne, todėl geriau, kad pradedančiuosius pakonsultuotų tas, kas gerai išmano fengšui mokslą.
Vadovaujantis kinų išmintimi, visų pirma randi mokytoją ir seki jo pavyzdžiu, jo patarimais ir iš jo mokaisi.

– Teko sutikti žmonių, kurie yra įsitikinę, kad domėjimasis fengšui – tai tik turtingųjų prasimanymas, nes daug ką namuose reikia keisti.
– Tikrai ne, nes kartais dėl gero fengšui užtenka namuose ar darbo vietoje padaryti generalinę tvarką: išmesti tai, kas nereikalinga, ir išplauti tai, ką reikia.
Dar vienas nieko nekainuojantis fengšui principas – tai pasikeitimas vietomis su vyru lovoje, jei miegame neteisingai. Pagal fengšui vyras turi miegoti moteriai iš kairės ir arčiau išėjimo iš kambario. Tokia pozicija padeda vyrui valdyti namus, o moteriai lengviau vyrą mylėti. Be to, tai pagerina tarpusavio santykius – jei vyras manė, kad moteris yra darbinis arklys, tai nustoja tai daryti.
Vyras turi miegoti arčiau išėjimo, kad reikalui esant galėtų apginti save ir šeimą.
Manau, kad tokie elementarūs pokyčiai nėra labai brangūs, ir juos gali padaryti kiekvienas.

Ingą Jankovską nustebino mažeikiškių moterų grožis ir amžiaus neatitinkanti išvaizda. Nuotrauka iš asmeninio albumo

– O ar gali būti taip, kad, pavyzdžiui, žmonai miegamajame pagal fengšui tinka vienos spalvos, o vyrui kitos? Kaip tai suderinti?
– Taip tikrai nebūna, nes spalvos renkamos ne pagal žmogų, o pagal tikslą – tai, ko norima pasiekti: ar harmonijos, ar geresnio sekso, ar dar kokio kito dalyko, nes seksui skirtos vienos spalvos, poilsiui kitos. Jei sutuoktiniai lovoje turi skirtingus tikslus, tai jiems geriau yra skirtis.

– Kas daugiau pas Jus konsultuojasi – vyrai ar moterys?
– Pastaruoju metu stiprioji lytis vis labiau domisi šiuo mokslu. Ypač tuo, kas yra susiję su verslu.
Jiems rūpi, kaip tinkamai apstatyti biurą, kad būtų sėkmingas darbas, arba kaip turi atrodyti vizitinės kortelės ar dokumentų blankai, kaip dalykiškai rengtis. Jiems labai svarbu, kaip sėdėti derybų metu ir pan.
Jauniems vyrams iki trisdešimties metų pirmiausia rūpi seksualinis gyvenimas, o tik paskui verslas. Jie domisi, kaip tinkamai pagal fengšui apsirengti, kad per pasimatymą sudarytų protingo vaikino įspūdį, kaip tinkamai elgtis restorane ir pan.
Su vyrais paprasčiau, nes jie viskuo domisi nuo pat pradžių, žengia pakopa po pakopos. O moterys nori visko ir iš karto. Būna, kad moteris klausia: kaip man namuose pastatyti kėdę, kad juose atsirastų vyriškis. O viso kito jai nereikia: nei teorijos, nei papildomų žinių.
Kiekvienam amžiui, kiekvienam laikui, kiekvienai situacijai yra kiti fengšui reikalavimai ir nuostatos. Nes su amžiumi keičiasi žmogaus poreikiai ir tikslai.

– Gal pasidalintumėte kai kuriais patarimais, kuriuos mūsų skaitytojai galėtų prisitaikyti savo namuose?
– Visų pirma žmonės turėtų didelį dėmesį skirti įėjimui į savo namus. Ypač nuosavų namų gyventojai. Patartina, kad įėjimas, ar kitaip vadinama mansarda, būtų su dideliais langais, lyg akimis į aplinką.
Gaila, kad kai kurie žmonės pasistato namus su gražiais paradiniais įėjimais, tačiau pro juos nevaikšto, o eina per vidinį kiemą. Ir tai yra blogai, nes vidinis kiemas yra skirtas visiškai kitiems, techniniams tikslams: malkoms įsinešti, darbininkams įeiti.
Būtina, kad įėjime būtų švaru, gražu, kad vos tik įėjus, pasitiktų gera energija. Tačiau nereikia pamiršti, kad iš aplinkos į namus ne visada sklinda tik gera energija.
Iš senovės yra likęs paprotys, taikomas daugelyje šalių, – prie įėjimo ir mansardoje ant palangių auginti pelargonijas (Kvapioji pelargonija veikia raminamai, ji rekomenduojama sergantiems nervų sistemos ligomis, kamuojamiems nemigos – aut. pastaba.) Ši gėlė nepraleidžia neigiamos energijos – į namus nepateks blogi žmonės.
Atrodytų, kad tai mistika, tačiau viską galima paaiškinti moksliškai, nes pelargonija skleidžia specifinį aromatą, kuris ne visiems patinka. Kvapų aromatų poveikiu žmonėms naudojasi ir parfumerijos gamintojai, todėl nėra taip, kad vienas kvapas tiktų ir patiktų visiems.
Taip pat skirtingai žmonės suvokia ir veidrodžių reikšmę namuose. Dalis jų vadovaujasi prietarais.
Tikrai nebūtina kabinti jį virš praustuvės, nes veidrodis atvaizdą dvigubina, todėl matysis daugiau nešvarumų. Pagal fengšui, veidrodį geriau laikyti prie brangenybių, tada atrodys, kad dvigubai daugiau turim aukso ar kitų papuošalų. Tai teigiamai nuteikia psichologiškai.
Prie įėjimo pakabintas veidrodis tikrai neatbaidys blogos energijos, sklindančios iš lauko, nes jis negali atskirti, kas yra bloga, o kas gera.
O dėl prietaro, kad reikia pažiūrėti į veidrodį grįžus pasiimti pamiršto daikto, galiu pasakyti tiek, kad kinai tai aiškina truputį kitaip. Jie sako, kad jei grįžai kažko pasiimti, vadinasi, esi išsiblaškęs ir gali išeiti į gatvę nuogas, be kelnių ar palaidinės. Todėl būtina pažiūrėti į veidrodį, ar viskas vietoje.

– Jūs porą dienų praleidote Mažeikiuose. Kokį įspūdį paliko mūsų miestas ir jo žmonės?
– Prisipažinsiu, kad dėl blogo oro ir laiko stokos miesto nepavyko apžiūrėti, tačiau iš sutiktų žmonių galiu spręsti, kad miesto fengšui yra pakankamai geras. Į susitikimus ateina nuostabiai atrodantys žmonės. Nustebino mažeikiškės moterys, kurios pasakoja apie anūkus, o pačios atrodo labai jaunai, vos trisdešimt penkerių.
Jei žmogus gerai atrodo, gerai jaučiasi, gerai sekasi jo aplinkiniams, vadinasi, jo gyvenimo fengšui yra geras ir konsultacijų jam nereikia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto