Kitą savaitę ir Mažeikiuose startuos karščiavimo klinika

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Karščiavimo klinikos jau veikia kai kuriuose didžiuosiuose šalies miestuose, pirmadienį tokia klinika duris atvers ir Mažeikiuose. Ji veiks Mažeikių ligoninės patalpose, turinčiose atskirą įėjimą. Pagalba čia bus teikiama 18–60 metų amžiaus piliečiams.

Sprendimą priims šeimos gydytojas

Savivaldybės gydytoja Daiva Jurkūnienė, jau anksčiau su „Santarve“ kalbėdama apie tokios klinikos paslaugas, yra sakiusi, kad šeimos gydytojas spręs, ką į ją nukreipti.
Žmonės, pajutę bent vieną iš viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų: kosulį, gerklės skausmą, kvėpavimo pasunkėjimą bei karščiuojantys, pirmiausia turėtų telefonu susisiekti su savo šeimos gydytoju.
Tokia klinika padės patikslinti diagnozę, kad šeimos gydytojas galėtų skirti tinkamą gydymą. Be to, joje bus atliekami tyrimai ir dėl koronaviruso.
Šeimos gydytojas, nusprendęs negaluojantį žmogų ištirti šioje klinikoje, siuntimą išrašys elektroniniu būdu.

Bus atliekami tyrimai

Pagal sveikatos apsaugos ministro nustatytą tvarką, į karščiavimo kliniką turėtų patekti iki šešiasdešimties metų amžiaus piliečiai, kai kūno temperatūra 37,8 ⁰C ir daugiau. D. Jurkūnienė pacientų aptarnavimą klinikoje palygino su aptarnavimu mobiliuosiuose punktuose. Klinikos koordinatorius susisieks, paskirs laiką, atvykti į kliniką reikės savo automobiliu. Pacientas, neatidaręs automobilio lango, turės laukti, kol jį pakvies.
Atvykusiems į karščiavimo kliniką ligoniams pirmiausiai bus matuojama temperatūra, įvertinama būklė, atliekami kraujo tyrimai, jei reikės, ir rentgeno. Taip pat bus imamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronaviruso infekcijos.
Po kiekvieno paciento apsilankymo klinikos patalpos bus dezinfekuojamos, pasiruoštos apsaugos priemonės ir tik tada įleidžiamas kitas pacientas.

6 Atsakymai į “Kitą savaitę ir Mažeikiuose startuos karščiavimo klinika”

 1. Antanas iš Mažeikių miesto pakraščio... parašė:

  man 66…tai ką jau laikas STIPT????? Idijotų šalis ta Lietuva ir BUKA…Sugalvok tu man tokią nesąmonę???Ne nu CIRKŲ CIRKAS….mus jau valdžia nurašė,,,tai gal imkim ir rudenį nebalsuokim už šituos PARAZITUS kurie visa tai sugalvojo….ogi ten AUKŠČIAU valdžioj oi kiek daug tokių BEZDALŲ kuriems virš 60…ir jie greit su mum paprastais pensininkais gal stips kartu??? AAAA????? Ar jie apie save nepagalvojo, nepasirūpino?o gal tiesiog užmiršo, kad mes visi tik ŽMONĖS…visi MIRTINGI….Labai norėtųsi mūsų PREZIDENTO nuomonę išgirsti šiuo klausimu….

 2. jo parašė:

  Kitaip nepavadinsi , kaip genocidu, Josifo Mengelės praktika. Kam virš 60 skambint 1808, ar bent kam teko skambint šiuo numeriu?, ten paskambinus įspėja, kad gresia kalėjimas, jei diagnoze nepasitvirtins, ir bando atkalbėt nuo pasitikrinimo, vadinas skatina nesitikrint, na nurašo, kad tik greičiau i kapus

 3. Piliete parašė:

  Zmones virs 60 yra padidintoje rizikoje uzsikresti ir vaikscioti patiems niekur nereiketu…jie turi skambintis 1808 ir tarnyba pati pasirupins kaip juos nuvezti pasitikrinti….

 4. aga parašė:

  Kaip baisu, 60 metų ir vienos dienos asmuo – nurašytas.

 5. Anonimas parašė:

  1808 ir karščiavimo klinikos tiems,kam iki 60m.o kam virš 60? 112skambinti ar tiesiog varpeliu šventam Petrui?Gal kas žinote?

  1. magde parašė:

   nu tragedija,ar jus proto turit????ka daryti tam zmogui kuriam virs 60 ar nera 18???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*