Kitais metais bedarbiais gali pradėti rūpintis ir „Sodra“

Nuo kitų metų bedarbių pašalpų mokėjimą ketinama perleisti „Sodrai“. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo kitų metų bedarbių pašalpų mokėjimą ketinama perleisti „Sodrai“. Kol tam nepritarė Seimas, Darbo biržos specialistai nekomentuoja, kaip tai ateityje gali atsiliepti jų darbui.

Tikimasi sutaupyti pinigų

Ministrų kabinetas pritarė siūlymui nedarbo socialinio draudimo išmokų skyrimą ir mokėjimą nuo kitų metų pradžios perleisti Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos („Sodros“) teritoriniams skyriams.
Šiais pasikeitimais siekiama sumažinti nedarbo išmokų administravimo kaštus. Iki šiol nedarbo išmokas skiria ir moka Lietuvos darbo biržos teritoriniai skyriai, tačiau išmokos Darbo biržai pervedamos iš „Sodros“ biudžeto.
Tikimasi taip pat, kad taps paprastesnis administravimas ir sumažės jo sąnaudos, todėl sutaupytos lėšos galės būti panaudotos vykdant kitas su užimtumu susijusias funkcijas.

Gyventojai pakeitimų nepajus

Pateiktame pasiūlyme teigiama, kad gyventojų šis sprendimas tiesiogiai nepalies – nedarbo draudimo išmokas, kurias iki šiol žmogui skirdavo ir mokėdavo Darbo birža, nuo kitų metų skirs ir mokės „Sodra“.
Tą patvirtino ir Plungės teritorinės darbo biržos Mažeikių skyriaus vedėjo pavaduotoja Rita Jurkūnienė.
„Mes dirbsim kaip ir dirbę, nes žmonės vis tiek ir toliau privalės būti registruoti Darbo biržoje. Bedarbio pašalpos mokėjime mes tiesiogiai nedalyvaujame. Mūsų skyrius tik paskiria bedarbio pašalpą, o mokėjimai vyksta per Plungės teritorinę darbo biržą“, – paaiškino R. Jurkūnienė.
Plungės teritorinės darbo biržos Išteklių skyriaus vedėjas Vaclovas Dikontas „Santarvei“ sakė nuo komentarų susilaikąs.
„Kol nesame gavę oficialių raštų ar įsakymų, negaliu komentuoti, nes neaišku, kaip kas bus. Kol kas dar nežinome, ar naujoji tvarka išvis bus patvirtinta“, – svarstė V. Dikontas.
Lemiamą žodį dėl minėtų pakeitimų turės tarti Seimas.

6 Atsakymai į “Kitais metais bedarbiais gali pradėti rūpintis ir „Sodra“”

 1. Mažeikiškė parašė:

  Darbo biržos – kaip šuniui penkta koja.Ar tokie mes turtingi, kad išlaikyti tokią „reikalingą“ instituciją.Reikalingos kardinalios pertvarkos šioje srityje.

 2. taip parašė:

  darbo birzos darbuotojos tikrai gyventojams nepadeda susirast darbelio,o siuos zmones laiko antrarusiais,pazystamiems pagal projektus darbo visada pasiulo,jaunimui iki 29 metu nieko nesiulo…..GEDA o pinigelius gerus gauna…..

 3. Tadas parašė:

  Pažįstu ir aš gaunantį pašalpą ir neieškantį darbo. O aš, antros grupės ivalidas, po širdies operacijos, labai trokštu bent kur nors įsidarbinti. Ne dėl algos – užtenka gaunamos pensijos ir santaupų – dėl to,kad visą gyvenimą, 39 metus dirbau ir be darbo nebegaliu. Algos dydis trečiaeilis dalykas. Pirmiausia norisi būti naudingu.Žinot, kaip yra sunku visą gyvenimą būti naudingu,gerbiamu,reikalingu ir staiga nebereikalingas ir nebetinkamas niekam. O gal dar kai kam ir būsiu reikalingas?

 4. Gyventojas parašė:

  Darbu biržą uždaryt, juk ji darbo neieško, tik popierėlius kilnoja…Teisingai daroma, kad SODRA išmokės išmokas, juk ir ten dikaduonių apstu. DARBO BIRŽOS rūmus parduoti, savivaldybes biudžete būtų pinigelių nelaimių ištiktiems žmonėms

 5. o parašė:

  aš galvoju pradėkit žiūrėti kam pašalpas mokat mano laiptinėj du vyrai pačiame darbingume gauna pašalpas,o vienas dirba nelegaliai,tai dirba tai geria ir gauna kompensaciją už šildymą ir gyvena dviese 4-rių kambarių bute,kitas jau apie 12 metų gauna pašalpas,irgi butui visas kompensacijas,nejaugi darbo birža neranda jiems darbo ,vienas statybininkas kitas aukštajį baiges elektroniką,,man atrodo kad Birža yra žiauriai korumpuota,gauna kyšius ir nedarbina specialiai,juk jiems į rankas išeina tiek pat kaip minimali alga,su visom kompensacijom,nereikia nei į darbą važiuoti dar papildomų išlaidų

 6. tarnautojas parašė:

  Pirmiausia reiketu pasalinti is valstybes tarnybos Plunges birzos direktore,konservatore Dangirute,kuri nors ir kelis diplomus turinti,kalba ir elgiasi su diplomuotais specialistais,kaip paskutinis sovietiniu laiku traktoristas,zmogus prarades bet kokia morale ir etika,geda valstybej su tokiais darbuotojais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto