Kitais metais elektra gyventojams atpigs 5 proc.

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija gruodžio 23 d. paskelbė elektros ir dujų skirstymo bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) patikslintas visuomenines elektros energijos kainas 2017 metams.
Nuo sausio 1 d. elektros kainos privatiems klientams vidutiniškai mažėja 4,9 proc.

Taikyti reikės nuo vasario mėnesio

Naujas kainas reikės taikyti nuo vasario mėnesio, kai bus atsiskaitoma už sausio mėnesį suvartotą elektros energiją.
Skaičiuojama, kad namų ūkio išlaidos elektrai per metus sumažės beveik 10 eurų.
Nuo 2017-ųjų elektros kainos mažėja dėl mažesnės skirstymo paslaugų kainos, dėl tarptautinių jungčių su Švedija ir Lenkija sumažėjusių elektros įsigijimo sąnaudų. Taip pat teigiamos įtakos turėjo viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) kainos pokytis.
Elektros kainos gyventojams mažėja  jau ketvirtus metus iš eilės. Nuo 2013 metų vidutinė elektros kaina gyventojams jau sumažėjo 22 proc.

Naujieji įkainiai

Nuo 2017 metų sausio 1 dienos ESO „Standartinio“ vienos laiko zonos tarifo plano kaina mažės 5 proc. iki 11,4 cento už kWh. Šiuo metu pagal šį planą atsiskaito apie 70 proc. privačių ESO klientų, kurie moka 12 centų už kWh.
ESO klientai, pasirinkę „Standartinį“ dviejų laiko zonų tarifo planą, nuo kitų metų mokės 12,4 cento (dienos metu darbo dienomis) ir 9,1 cento už kWh (nakties metu ir savaitgaliais). Dviejų laiko zonų tarifo planai rekomenduojami tiems klientams, kurie 30 proc. ir daugiau elektros energijos suvartos naktimis ir savaitgaliais.
2017 metais „Elektrinių viryklių“ tarifo plano vienos laiko zonos kaina mažėja  4,2 proc. iki 11,4 centų už kWh.
Daugiau elektros energijos vartojantiems gyventojams ESO 2017 metais ir toliau siūlys tarifų planus „Namai“ ir „Namai plius“ su pastoviąja kainos dalimi.

One Reply to “Kitais metais elektra gyventojams atpigs 5 proc.”

  1. Apolinarija, pensininkė parašė:

    Aš tai elektros nenaudoju, nes prieš metus sudegė visi laidai per trumpą sujungimą. Gerai, kad gaisras neįsiplieskė. Pinigų neturiu remontui, tai apsišviečiu žvakėmis. Radijas groja iš batareikų. Televizorius sugedo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto