Kitąmet – alkoholio pardavimo apribojimai

Viešojo maitinimo įstaigų darbuotojai galės parduoti tik į taures išpilstytą alkoholį. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nakties metu viešojo maitinimo įstaigos nebegalės parduoti alkoholinių gėrimų išsinešti.
Tokias pataisas pasirašė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Draudimai – per kelerius metus

Nuo sausio 1-osios restoranuose, kavinėse, baruose ir kitose viešojo maitinimo vietose bus draudžiama parduoti alkoholinius gėrimus išsinešti nuo 22 iki 8 valandos.
Prezidentės pasirašytose pataisose numatyta, kad draudžiama vartoti svaigalus sporto renginių metu salėse, kuriose jie vyksta. Sugriežtintos nuostatos dėl nepilnamečių asmens dokumentų patikrinimo prekybos vietose.
Nuo 2013 metų mažmeninės prekybos vietose numatomas draudimas prekiauti į didesnę nei vieno litro tarą išpilstytu alumi, sidru, alkoholiniais kokteiliais ir kitais gėrimais, stipresniais nei 7,5 proc.
Prekyba alkoholiniais gėrimais stacionariose degalinėse turi būti nutraukta nuo 2016 metų.
„Alkoholio prieinamumo ribojimas – viena iš veiksmingiausių priemonių kovai su girtavimu. Žengtas dar vienas žingsnis, padėsiantis sumažinti alkoholio vartojimą ir žalą visuomenei. Būtina toliau griežtinti alkoholinių gėrimų prieinamumą jauniems žmonėms ir daugiau investuoti į sveikos gyvensenos propagavimą,“ – Prezidentūros spaudos pranešime cituojama šalies vadovė.

Atsiras perpardavinėtojų

Apie tokias valdžios pastangas mažeikiškiai pasisako įvairiai. Dauguma „Santarvės“ kalbintų gatvės praeivių įvairius alkoholio pardavimo apribojimus vertina teigiamai.
„Pirmaujame pagal girtaujančių asmenų, avarijų, savižudybių skaičių, todėl tokie apribojimai – tikrai geras sprendimas. Tegul nors naktį sveiko proto pabūna žmonės. Tų, kuriems labai reikia alkoholio, pilstukas nesugadins, o jaunimas į tuos taškus galbūt dar nenueis,“ – vylėsi pašnekovai.
Tačiau mažeikiškiai įsitikinę, kad ir tokias pataisas bus galima apeiti: atsiras įvairių perpardavinėtojų.
„Kaip rodo gyvenimas, nelegalių alkoholio prekybos taškų iki šiol nemažėjo. Kas norės, tas susiras ir dešimtą, ir dvyliktą, ir saulei tekant,“ – pastebėjo kalbinti vyriškiai.

7 Atsakymai į “Kitąmet – alkoholio pardavimo apribojimai”

 1. beta parašė:

  Reikia apribojimu,rezultatai neateis per menesi ar pusmeti,bet po 3-5m nauda bus.Jauna karta augs sviesesnej aplinkoj.Cia sprendimas galvojant apie ateiti ir juo norima ne „sugedusius“ remontuoti,bet sveiku nebegadinti.

 2. Juozas tikiult parašė:

  Plačiau – interento vartuose TIKIU LT

 3. Ras parašė:

  Tas tiesa,kad pasalpu diena visi turtuoliai.Liudna.Tik ,kaip padaryt ,kad tos pasalpos pasiektu savo tiksla?Kas dirba ir uzdirba -tas nelekia i alkocholio parduotuve.Lekia tas,kas gauna pinigelius be pastangu.O mokesciu moketojai juos islaiko.Taip iseina ,kad mes uzdirbam jiems ant bonkes

 4. Rasai parašė:

  Tai iš kur tie visi mėlynsnapiai – pūsliniai gauna pinigų alkoholiui? Darbo yra, tik daug kam geriau už vaikus gaunamus pinigus ir pašalpas pragerti. Pažiūrėkite,kokios eilės snarglinėse Didžiąją Pašalpų dieną! Pilna „milijonierių“….O kas vergauja už min. patys kalti, leidžia šikti ant galvos,tai ir šika. Darbo kodekse yra viskas aiškiai surašyta apie darbo sąlygas ,laiką, dieninį-naktinį darbą,šventes,poilsio laiką ir t.t.Tais klausimais reikia kreiptis tiesiai į Vilnių, nes rajonuose viskas nupirkta vietinių karaliukų. Nebe tie laikai,kad partija už visus „galvojo“. Ant lėkštutės niekas nebeatneša.Viską reikia patiems ieškotis,o kas ieškosi,tai ir randa.

 5. Rasa parašė:

  tegu panele Grybauskaite sumasto kaip zmonems susirasti darbo ,tada ir alkocholio nebereiks riboti.

 6. banana parašė:

  Nesu prieš alkoholio vartojimą, bet seniai reikėjo uždaryti tas naktines snarglines. Koks ten kontingentas renkasi? Pusliniai alkoholikai, myžantys laiptinėse bei vaikų žaidimų aikštelėse, užkabinėjantys praeivius…
  Apie Izauras,kurios dirba tose girdyklose naktimis iš viso patyliu. Jokių teisių, naktinė vergovė už tą sup. minimumą. Gal tie kitų negerbiantys parazitai -snarglinių savininkai patys pasėdi savo girdyklose per visas šventes ir savaitgaliais?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto