Kitų metų biudžeto pristatymas atidėtas

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Iš ketvirtadienį vykusio Tarybos posėdžio darbotvarkės buvo išbrauktas svarbus klausimas – kitų metų biudžeto pristatymas. Toks sprendimas priimtas, nes tebelaukiama informacijos apie rajonui skirtas kompensacijas, dotacijas.

Dėl biudžeto projekto svarstymo sausio 5 d. numatoma šaukti neeilinį posėdį.

Biudžetui planuoti laiko mažėja

Laiko suformuoti rajono biudžetui, jam aptarti lieka vis mažiau. Lapkričio 22 d. Seimas patvirtino 2023 m. valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinius rodiklius, o savivaldybėms teko prievolė per du mėnesius patvirtinti savuosius biudžetus.

Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius pastebėjo, kad tokia užduotis nėra lengva – ankstesniais metais rajono biudžetas būdavo tvirtinamas vasario mėnesį. Meras paaiškino, kodėl siūlo iš darbotvarkės išbraukti biudžeto projekto pristatymą – iš devynių valstybės institucijų dar negautos į biudžetą įtrauktinos lėšų sumos, todėl neįmanoma jo suplanuoti.

Meras informavo, kad dėl tokios situacijos biudžeto projektui pristatyti teks šaukti neeilinį Tarybos posėdį. Jis planuojamas sausio 5 d. 

Pakeitimai – penktą kartą

Ketvirtadienį vykusiame tarybos posėdyje šiemet penktą kartą keistas metų pradžioje patvirtintas biudžetas. Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Julija Balvočienė paaiškino, kad tokie sprendimai susiję su dotacijų, lėšų paskirties ir kitokiais pasikeitimais.

Dėl įvairių pasikeitimų metų pradžioje patvirtinto biudžeto apimtis didėjo per 5 mln. eurų. Vedėja pasidžiaugė, kad pavyko įvykdyti biudžeto pajamų planą ir dabar gaunamos lėšos jau yra viršplaninės.

Paskutiniu pakeitimu savivaldybės biudžeto apimtis sumažinta 777 tūkst. eurų: pajamų dalyje 47,7 tūkst. eurų padidintos pajamos už prekes ir paslaugas, o pajamos iš dotacijų sumažintos beveik 825 tūkst. eurų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto