Klasikos koncerto „Neapolietiškai andalūziška“ atlikėjai dalinsis su publika emociniu intymumu

Rūta Blaskytė, Donato Ravini, Vigailė Karpavičiūtė

Tenoras iš Italijos Donato Ravini, Kauno muzikinio teatro pianistė Rūta Blaškytė ir skaitovė Vigailė Karpavičiūtė koncerte Renavo dvare (Mažeikių raj.) kurs jaukią, net intymią atmosferą ir dalinsis su publika emocijomis.
„Emocijas man padeda perteikti mano vokalo mokytojo Lino Puglisi pamokos, salė bei aplinka, kur vyksta koncertas, mano scenos partneriai, publika ir pats gyvenimas. Emocijos kiekviename pasirodyme gali būti skirtingos, bet svarbiausia – jos yra teigiamos, viltingos, net jei dainos žodžiai bei melodija reiškia liūdesį. Kai užlipu į sceną, aš įsimyliu iš naujo, kenčiu naujai, verkiu stipriau arba silpniau“, – sako D. Ravini.
Dviejų dalių naujoje programoje „Neapolietiškai andalūziška“ šalia neapolietiškų kūrinių skambės Ispanijos Andalūzijos krašto kompozitorių dainos: F. G. Lorca „Nana de Siviglia“ ir „El cafe de chinitas“, M. De Falla „Nana“, klausytojams patiks Rūtos Blaškytės atliekami R.Leoncavallo „Tarantella“ ir I.Albeniz „Cadiz“ bei „Tango“. Kūrėjai pirmą kartą skaitys italų poeto Giacomo Leopardi eiles lietuviškai ir itališkai, tai bus nuostabi patirtis Lietuvos publikai.
Federico Garcia Lorca mūsų šalyje populiarino teatro režisierius Gintaras Varnas, statė jo dramos veikalus. Galbūt žinoma ir tai, kad Lorca rašė eiles. Jo muzikinė kūryba yra rečiau pristatoma Lietuvoje. Tačiau savo kūrybinį kelią andalūzietis pradėjo būtent nuo muzikos: mokėsi groti pianinu, vėliau nepailsdamas keliavo po Ispaniją ir rinko lopšines. Lopšinė ispanų kalba yra nana. Iš paprastų žmonių širdžių išplaukė pačios intymiausios ir švelniausios melodijos, jos įkvėpė kompozitorių sukurti klasika tapusias balades – „Nana di Siviglia“ ir „El cafe de chinitas“.
Rūta Blaškytė – patyrusi scenos partnerė, Lietuvos valstybinio Kauno muzikinio teatro koncertmeisterė, trio RAMuzika narė. Greta darbo su vokalistais KVMT ir Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje, ji, kaip solistė ir kamerinės muzikos atlikėja, dalyvauja literatūriniuose-muzikiniuose projektuose, drauge su kitais garsiais Lietuvos menininkais atlikdama programas, skirtas Edvardui Griegui, Hectorui Berliozui, Česlovui Milošui ir kitoms legendinėms meno pasaulio asmenybėms. Rūta pasižymi atidžiu ir profesionaliu bendradarbiavimu su solistais, giliu įsiklausymu į kūrinius ir koncerto programą.
Vigailė Karpavičiūtė, „Klasikos degustacija“ įkūrėja ir prodiuserė, koncerte atliks ir skaitovės vaidmenį. Vigailė, aktorystės pamokas gavusi iš režisieriaus G. Varno, subtiliai ir įtaigiai ves publiką per neapolietiškos dainos posūkius, ispaniškuosius intymius jausmingus vakarus su apkabinimais, intriguos įvairių šokių ritmais – tarantelos, tango ir habaneros.
„Mums artima Fiodoro Dostojevskio mintis, kad grožis išgelbės pasaulį. Savo klasikinės muzikos koncertais skleidžiame grožį, taip pat perduodame įvairias svarbias žinutes. Su šiuo koncertu siūlome solidarumo, pagarbos, broliškumo ir meilės tarp tautų žinią, tautų, kurios, net ir turėdamos skirtingas kultūras, būdamos geografiškai toli viena nuo kitos, turi bendras gilias kultūros ir meno šaknis, siekiančias net antikos laikus, ir absoliučiai žmogiškų vertybių šaknis“, – teigia V. Karpavičiūtė ir D. Ravini.

Koncertą kuria ir pristato klasikinės muzikos kūrėjai „Klasikos degustacija“, Mažeikių rajono savivaldybė, Renavo dvaro sodyba ir dešimt Mažeikių kompanijų.
„Mažeikiai turi puikų praėjusių amžių turtingų šeimų palikimą – Renavo dvarą, kuriame lankosi ir Lietuvos Respublikos garbingi užsienio svečiai. Visais laikais kultūra buvo ne vien valstybės reikalas, kilmingos šeimos finansiškai rėmė kultūrą, meną. Džiaugiamės, kad Mažeikiuose yra pažangių verslo įmonių, kurios supranta meno ir verslo bendradarbiavimo naudą. „Promona“, „Intergas“, „RBII“, „Aukeda“, „Mažeikių statybos kompanija“, „Mingresta“, „Universe group“, „Jubana“, „Juogida“ ir žinių rėmėjas „Santarvė“ – esame labai dėkingi šių įmonių vadovams, nes jų pozityvumas ir pagalba mums, meno skleidėjams, praturtina miestą ir kiekvieną apsilankiusį žmogų“, – sako Vigailė Karpavičiūtė, „Klasikos degustacija“ prodiuserė.

Bilietus galima iš anksto rezervuoti telefonu 8 615 46 031.

One Reply to “Klasikos koncerto „Neapolietiškai andalūziška“ atlikėjai dalinsis su publika emociniu intymumu”

  1. Nesupratau parašė:

    O tai kada koncertas? Gal data dar nežinoma…. rašote, informuojate ir nepasakote konkrečiai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto