Klientams duris atvėrę smulkieji verslininkai vykdo saugos reikalavimus

Praėjusią savaitę, trečiadienį, Vyriausybė paskelbė apie pradedamą įgyvendinti pirmąjį karantino švelninimo etapą.
Mažeikiškiai pardavėjai, buitinės, kompiuterinės technikos remonto ir kitų smulkiųjų paslaugų teikėjai nieko nelaukė ir jau ketvirtadienio rytą atvėrė duris savo klientams.

Ilgas reikalavimų sąrašas

Pirmuoju karantino palengvinimo etapu leidžiama pradėti veikti ne maisto parduotuvėms, kurios turi atskirą tiesioginį įėjimą iš lauko pusės, ir paslaugas teikiančioms įstaigoms.
Lauko sąlygomis leista prekiauti sėklomis, trąšomis, augalų sodinukais.
Atnaujinusiems veiklą prekybininkams bei paslaugų teikėjams privaloma laikytis saugumą užtikrinančių priemonių. O tų priemonių sąrašas netrumpas.
Sąraše – reikalavimai dėl prekybos bei paslaugų teikimo vietų ploto, tenkančio vienam pirkėjui, dėl higienos priemonių, atstumų tarp pirkėjų bei pardavėjų.
Veikti pradėjusių įstaigų darbdaviams – ir įpareigojimas užtikrinti, kad dirba tik sveiki, nekarščiuojantys, neturintys viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų susirgimų požymių žmonės.
Rekomenduojama prie įėjimo matuoti visų pirkėjų kūno temperatūrą ir neįleisti tų pirkėjų, kuriems pasireiškia karščiavimas ar kuriems pastebėti ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymiai: žmonės čiaudėja, kosėja, sloguoja, jų kvėpavimas pasunkėjęs.

Saugumu rūpinasi

Ketvirtadienį kai kurių Naftininkų gatvėje įsikūrusių parduotuvių languose bei vitrinose jau degė šviesos. Tačiau šaligatviais skubėjo vos vienas kitas kaukėtas praeivis. Ir ėjo jie ne į parduotuves.
Mažeikiuose veikiančių drabužių parduotuvės savininkė parduotuvės paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ ketvirtadienį pasakojo apie keistą jaudulį, kuris ją apėmė, prieš atidarant parduotuvę ir laukiant užeinančių klientų. Tam jauduliui įtakos turėjo mėnesį trukęs karantinas.
Visas straipsnis antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto