Knyga – madingiausias vasaros desertas!

Spalvotoji vasara ir nuotykingas „Vasaros su knyga“ skaitymo iššūkis – jau čia. Šiais metais jis skelbia, kad „Knyga – vasaros desertas!“. Pandemijos akivaizdoje daugelis jau įsitikino, kad knygų skaitymas – viena turiningiausių ir labiausiai atpalaiduojančių veiklų. O jei to nepatyrėte, būtinai priimkite skaitymo iššūkį! Juolab kad šįkart akcija sulaukė svaraus rėmėjų pastiprinimo – bus įteikta 14 pagrindinių prizų, bet be prizo neliks nė vienas, įveikęs skaitymo užduotis.

Šeštą kartą

„Vasaros su knyga“ skaitymo akcija rengiama jau šeštą kartą. Ji vyksta nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 d., kasmet sulaukia vis gausesnės dalyvių auditorijos. Praėjusiais metais iššūkį priėmė net 20,5 tūkst. skaitytojų, buvo perskaityta šiek tiek per 93 tūkst. knygų. Ši akcija yra viena iš nacionalinės Skaitymo skatinimo programos 2019–2021 metų veiksmų plano priemonių.
Akcijos šūkis šįkart kviečia atrasti, kad knyga, kaip ir desertas, suteikia saldumo, naujų spalvų, atgaivina mintis ir veda į nuotykį, – teigia šių metų „Vasaros su knyga“ koordinatorė, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka. Kad skaitymas būtų skaniausias šios vasaros desertas, iššūkio dalyviams linki ir rašytojas Tomas Dirgėla, šių metų skaitymo šventės ambasadorius.
Rašytojas tvirtina, kad kiekvienas, perskaitęs bent vieną knygą, kaip pagrindą garantuotai gauna fantazijos ir žodyną, o vaikus jis kviečia įsitikinti, kad skaityti galima ir dėl malonumo.

Skaityti gali visi

Priimti skaitymo iššūkį kviečiami visi: jaunimas, moksleiviai, šeimos su vaikais, dirbantieji ir senjorai, užsienyje gyvenantys lietuviai. O ypač – kiekvienas, turintis knygų skaitymą sunkinančią negalią. Šįkart skaitymo akcijoje bus sukurta nauja rubrika „Skaitymas man iššūkis“, kur dalyvauti bus kviečiami regos sutrikimų, disleksiją, autizmo spektro sutrikimų ar judėjimo negalią turintys skaitytojai.
Akcijos palaikymo komanda turi virtualią biblioteką ELVIS. Ši informacinė sistema dėl ligos ar negalios negalintiems skaityti ir turintiems tai patvirtinantį dokumentą žmonėms suteikia prieigą prie įvairių garsinių knygų.
Lietuvos aklųjų bibliotekos duomenimis, Lietuvoje yra 450 tūkstančių žmonių, negalinčių skaityti įprasto spausdinto teksto. Taip pat prie šio skaičiaus prisideda disleksiją turintys žmonės.

Užduotys ir prizai

Dalyvauti skaitymo iššūkyje paprasta: galima kreiptis į savo biblioteką, kad jos darbuotojai užregistruotų jus kaip šios akcijos dalyvį, arba savarankiškai registruotis svetainėje.
Užduotys:
• Perskaityk detektyvinę knygą.
• Perskaityk knygą, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau kaip 4 žodžiai.
• Perskaityk literatūrine premija apdovanotą knygą.
• Perskaityk praėjusiame tūkstantmetyje išleistą knygą.
• Perskaityk linksmą knygą.
Šiais metais skaitymo iššūkį remia ir stiprina būrys prizų steigėjų. Visos akcijos „Vasara su knyga“ metu „Facebooko“ ir „Instagramo“ paskyrose vyks įvairių konkursų, kuriuose taip pat bus galima laimėti prizų.
Iššūkio organizatoriai: apskričių viešųjų bibliotekų asociacija, Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, Kultūros ministerija.
Skaitymo akcijos „Vasara su knyga“ koordinatorė Mažeikiuose – Indrė Drungilienė, Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja.
Parengta pagal pranešimą spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*