Kodekso pataisos padės užtikrinti tvarką ir švarą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Siūloma numatyti baudas nuo penkiasdešimt iki dviejų tūstančių litų už savivaldybių tarybų patvirtintų miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimus, taip pat miestų ir gyvenamųjų vietovių statinių tinkamos priežiūros taisyklių nesilaikymą.
Tokias Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisas įregistravo Seimo narys Algis Strelčiūnas.
Kodekse jis taip pat siūlo numatyti baudas nuo šimto iki dviejų tūstančių litų už savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimus.
Pasak parlamentaro, projektas parengtas siekiant užtikrinti švarą ir tvarką viešosiose erdvėse, padidinant baudžiamąją atsakomybę už švaros taisyklių nesilaikymą.
Šiuo metu Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta, kad už savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių, miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimus, taip pat miestų ir gyvenamųjų vietovių statinių tinkamos priežiūros taisyklių nesilaikymą numatomas įspėjimas arba bauda iki dviejų tūkstančių litų.
„Tačiau šiuo metu savivaldybės informuoja, kad už švaros taisyklių pažeidimus dažniausiai yra skiriami įspėjimai, kurie yra nepakankama priemonė sudrausminti įstatymo pažeidėjus ir užtikrinti tvarką ir švarą viešosiose erdvėse“, – sako A. Strelčiūnas.
Jis tikisi, kad priėmus įstatymą būtų sumažintas taisyklių pažeidinėjimas ir sumažinta tarša miestuose ir kitose gyvenamosiose vietovėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto