KODĖL RUDENĮ TRUMPĖJA DIENOS?

Dienos pradeda trumpėti nuo vidurvasario, nuo Joninių, tačiau labiausiai tai pajuntame būtent rudenį, kai tėveliai apriboja vakarinius pasivaikščiojimus, liepia grįžti namo iki sutems. Norisi prieštarauti, jog dar anksti, bet… nieko nepadarysi.
Labai dėl to sielvartaujantiems pasakysiu, kad jau nuo šv. Kūčių dienos pradės ilgėti. Tiesa, po truputį, vos vos.
Svajodama apie ilgus ir šviesius vakarus, bandžiau išsiaiškinti, kodėl dienos trumpėja. Savo nuomone apie tai su manimi mielai pasidalijo K. Jagmino pradinės mokyklos auklėtiniai.Austėja, 10 m.:
– Mokslininkai ištyrė, kad saulė sukasi aplink žemę. Neatsimenu kaip, bet gal ji lėčiau pradeda suktis ir dėl to trumpėja diena. Nelabai man tai patinka, nes dieną yra daugiau ką veikti.

Vytautas, 9 m.:
– Dėl to, kad yra šalčiau. Oras vėsta ir dienos trumpėja. Trumpiausia diena būna žiemą, ilgiausia – vasarą. Taip būna kasmet. Nepatinka, kad sutemsta taip anksti. Eini pasivaikščioti – tamsu, neįdomu.

Vytautas, 9 m.:
– Jeigu vasarą dienos ilgėja, tai turi ir trumpėti. Man atrodo, kad trumpėja kiekvienais metais. Tikriausiai saulė tai lemia.

Lukas, 9 m.:
– Todėl, kad saulė leidžiasi už jūros. Dienos trumpėti pradeda rudenį. Dabar jau sutemsta 7–8 valandą, o vasarą apie 10 val. Tamsa truputį trukdo, nebegaliu išeiti į lauką.

Viltė, 10 m.:
– Taip sukurtas pasaulis. Ateina šalčiai. Saulė nebegali aukštai pakilti ir greitai nusileidžia. Norėčiau, kad ilgiau būtų šviesu. Jei aš galėčiau nuspręsti, kada baigsis diena, sutemtų tik 10 val.

Beatričė, 10 m.:
– Pasaulis yra sukurtas taip, kaip Dievas norėjo. Gal jis ir galvojo apie vaikus, bet būtų gerai, kad dienos būtų ilgesnės. Labai norisi pabūti vakarais lauke. Per greitai sutemsta. Ir rytais dar gerai neišaušę, todėl į mokyklą einu su draugėmis – taip ir linksmiau, ir drąsiau.

VARNELĖ
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto