Kodėl slenka plaukai? Kaip juos išsaugoti, o galbūt ir susigrąžinti?

Su plaukų praradimu susiduria daugelis vyresnio amžiaus žmonių, tačiau vis dažniau tai pastebima ankstesniame amžiuje. Nuotr. iš www.depositphotos.com

Plaukai yra svarbus kiekvieno žmogaus išvaizdos akcentas, todėl tiek vyrai, tiek moterys sunerimsta, pastebėję padidėjusį jų slinkimą, retėjimą ar net plikimą.
Šioms problemoms spręsti yra siūlomi įvairiausi maisto papildai, šampūnai, tepalai ar vaistai, tačiau dažniausiai tai labiau reklaminis triukas. Norint pasiekti ilgalaikių rezultatų, vertėtų pasidomėti apie šiais laikais teikiamas procedūras ir jų efektyvumą, sako dr. Ayhan Colak, dirbantis pagrindiniu plaukų transplantacijos chirurgu Antalijoje, Turkijoje.
Jis ir mūsų skaitytojams pasakojo, kokios priežastys lemia plaukų praradimą, kodėl pacientai iš viso pasaulio (ir Lietuvos) važiuoja atlikti plaukų persodinimo procedūros į vieną seniausių Turkijos klinikų „GETFUE“.

Dermatologai pabrėžia daug veiksnių

Nuo plaukų slinkimo ir retėjimo kenčia daugelis žmonių, tačiau problema „jaunėja“ – pokyčiai prasideda anksčiau. Nors iš pradžių gali pasirodyti, kad bėda laikina, galiausiai sunerimstame ir pradedame ieškoti šio reiškinio paaiškinimų bei priežasčių.
Anot dermatologų, įprastai žmogui per dieną iškrinta apie 50–100 plaukų. Ir tai yra normalu. Jei jaučiamas intensyvesnis plaukų slinkimas, vertėtų nedelsti ir kreiptis į specialistus, nes priežastys gali būti labai įvairios, priklausančios nuo individualaus žmogaus organizmo. Norint įvertinti visus galimus veiksnius, rekomenduojama pasikonsultuoti bent su trimis specialistais – dermatologu, neurologu ir endokrinologu.

Galutinis vaizdas matomas praėjus maždaug 10–12 mėnesių po plaukų transplantacijos procedūros, o pasiekti rezultatai yra ilgalaikiai. Nuotr. iš www.getfue.com

Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad plaukų praradimui įtakos turi ne tik genetika, bet ir šie veiksniai: netinkama mityba, orų pokyčiai, patiriamas stresas, nuolatinis nuovargis, neteisinga plaukų priežiūra, tam tikrų medikamentų vartojimas, vitaminų trūkumas, įvairios ligos, sveikatos negalavimai.

Didelę įtaką daro hormoniniai pokyčiai

Pasak dr. A. Colak, viena pagrindinių vyrų ir moterų plaukų slinkimo ir retėjimo priežasčių yra hormoniniai pokyčiai.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Karolina Kotryna PETRAUSKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto