Kokiomis nuotaikomis grįžtame prie žiemos laiko?

Šį sekmadienį, 4 valandą ryto, atšaukiamas vasaros laikas – laikrodžio rodyklę visi pasuksime viena valanda atgal.
Apie žiemos ir vasaros laiką, kasmetines manipuliacijas su laikrodžiais galima išgirsti įvairių nuomonių – vieniems tai sukelia problemų, kiti tam neteikia reikšmės.
Mažeikiškių klausėme, kaip jie vertina tokius pokyčius.

Laura Bušmė. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Laura Bušmė, valstybės tarnautoja:
– Prie laiko sukimo – tai pirmyn, tai atgal – labai sunku adaptuotis. Manau, nereikėtų taip daryti.  Tie, kas turi vaikų, ypač tai pajaučia – ypač kai jiems tenka keltis valanda anksčiau, kai nustatomas vasaros laikas.

Irena Birškienė. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Irena Birškienė, senjorė:
– Vieni yra jautresni ir jiems sunkiau prisitaikyti – sutrinka miegas, pablogėja savijauta – o kitiems tai – natūralus dalykas. Pavyzdžiui, ligoniai ir vaikučiai yra pripratę prie seno laiko, jiems gal yra sunkiau, bet ilgainiui ir jie pripranta.
Pati asmeniškai net nepajuntu, kad sukame laikrodį.

Eugenijus Danbeskas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Eugenijus Danbeskas, naftos įmonės darbuotojas:
– Dirbu pamaininį darbą, tenka miegoti tai dieną, tai naktį, laikas man ir taip yra susimaišęs. Kai pasukame laikrodį, ta valanda jaučiasi tik tiek, kad rytą šviesiau, pailgėja vakaras.
Dėl manęs gali ir sukti, gali nesukti, vis tiek turbūt nelabai pajausiu. Labiausiai tai jaučiasi tiems, kas dirba vienodu laiku.

Danutė Petraitienė. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Danutė Petraitienė, nedirbanti:
– Nemanau, kad gerai yra taip sukioti laikrodžio rodykles –  tai pirmyn, tai atgal. Sutrinka miegas, truputį pablogėja savijauta… Kol galiausiai apsipranti. Ir taip kiekvienais metais…
Man, kadangi dabar nedirbu, pokyčiai pasijunta mažiau, nei kitiems, kurie turi mažus vaikus ar patys eina į darbą.

Ignas Petrauskas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Ignas Petrauskas, senjoras:
– Man tai labai nepatinka. Mes seni žmonės, mums tai ne taip aktualu, bet kai reikia persiorientuoti vaikams, anūkams, – labai sunku.
Anksčiau dirbau autobuso vairuotoju, todėl, kai persukdavome laiką, žmonės vėluodavo į darbą arba ateidavo per anksti. Akivaizdu, kad tai mus sutrikdo – kažkuriam laikui tampame išsiblaškę, neišsimiegame.

Tomas Rimkus. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

 Tomas Rimkus, firmos direktorius:
– Mano nuomonė šiuo klausimu tik teigiama. Sutaupome laiko, elektros – pažiūrėkit, atsukame valandą atgal – ilgiau miegame, vėliau keltis reikia, rytą būna ne taip tamsu…
Tai man netrukdo – nei normaliai išsimiegoti, nei susikaupti ir dirbti savo darbą. Tuo labiau, kad esame iš anksto informuoti, kad reikės persukti laiką. Juk niekas paskutinę minutę to nepraneša. Anksčiau buvo kitaip, pačiam reikėjo persukti, o dabar telefone tai įvyksta automatiškai.

 

Kalbino Virginija SEREIKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto