Pacientai, kurie susiduria su sunkiai pakeliamais dantų skausmais, pas odontologą siekia apsilankyti kuo greičiau. Visgi, vizitų pas burnos higienistą, daugelis žmonių visiškai nesureikšmina. Nors profesionali burnos higiena turi būti atliekama bent du kartus per metus, tačiau tokiomis odontologų paslaugomis daugelis pacientų pasinaudoja žymiai rečiau, nei turėtų. Su kokiomis pasekmėmis gali susidurti pacientas, kuris vengia reguliariai atlikti profesionalios burnos higienos procedūras?
Dantenų ligos
Sunkesnė ar lengvesnė dantenų ligos forma pasireiškia didžiajai žmonių daliai. Pagrindinė dantenų ligų atsiradimo priežastis – netinkama burnos higiena. Dantenų ligas sukelia apnašos ir akmenys. Susiformavusios apnašos ir akmenys patenka į dantenų kišenes ir jas užkrečia. Dėl šios priežasties pasireiškia dantenų kraujavimas, sudirgimas ir įvairios infekcijos. Deja, tačiau savarankiškai visų dantų apnašų pašalinti tiesiog neįmanoma. Minkštosios apnašos po truputį virsta kietosiomis apnašomis, kurias pašalinti galima tik odontologo kabinete, atliekant profesionalią burnos higienos procedūrą. Negydomi dantenų pažeidimai ilgainiui perauga į sudėtingesnes dantenų ligos stadijas, dėl kurių gali pasireikšti ne tik didesnį diskomfortą keliantys simptomai, bet ir dantų iškritimas.
Dantų ėduonis
Profesionalus dantų valymas užkerta kelią ir dantų ėduonies problemoms, dėl kurių pacientai pas odontologus apsilanko dažniausiai. Dantų akmenyse gyvena šimtai bakterijų, kurios dantims daro didelę žalą. Reguliariai atliekama profesionali burnos higiena padeda lengviau aptikti besiformuojančias ertmes. Ankstyvosios ėduonies stadijos gali būti gydomos įprastinėmis, didelių finansinių išlaidų nereikalaujančiomis odontologinėmis procedūromis, pavyzdžiui, dantų plombavimu. Pažengusioms ėduonies stadijoms reikia žymiai sudėtingesnių gydymo būdų, šaknies kanalo valymo, danties traukimo ar pan. Todėl pacientai, kurie vengia reguliariai atlikti profesionalų dantų valymą, neužkerta kelio rimtesniems dantų pažeidimams ir ilgainiui susiduria su ženkliai didesnėmis dantų gydymo išlaidomis.
Dėmėti dantys
Ant dantų paviršiaus nusėdusios apnašos sugadina ir estetinę dantų išvaizdą. Dažnai apnašos formuojasi tamsesnių dėmių pavidalu. O tokios dėmės tikrai neatrodo estetiškai ir vizualiai yra pastebimos plika akimi. Kai dantų paviršius pasidengia dėmėmis, visada atrodo, kad dantys nėra tinkamai išvalyti. Todėl pacientai, kurie vengia profesionalaus dantų valymo, ilgainiui susiduria ir su neigiamais išvaizdos pokyčiais, dėl kurių paprastai išsivysto ir įvairiausi kompleksai. Po atliktos profesionalios burnos higienos, ant dantenų bei dantų susiformavusios paviršinės dėmės įprastai išnyksta. Vis tik, įsisenėjusias arba labai tamsų atspalvį įgavusias dėmes pašalinti yra žymiai sunkiau.
Prastas burnos kvapas
Ant dantų paviršiaus susiformavusios baltos arba rudos apnašos tikrai gali sukelti blogo burnos kvapo problemą. Dėl apnašų ir dantų akmenų atsiradusio prasto burnos kvapo dažniausiai negalima užmaskuoti tradicinėmis priemonėmis, tokioms kaip kramtomoji guma ar dantų skalavimo skystis. Žinoma, kartais tokios priemonės šiek tiek sumažina tokio defekto mastą, tačiau iš esmės problemos jos tikrai neišsprendžia. Todėl pacientai, kurie ignoruoja profesionalios burnos higienos poreikį, anskčiau ar vėliau tikrai susidurs su prasto burnos kvapo pasekme.
Profesionalus dantų valymas – visiškai neskausminga, labai greitai atliekama ir tikrai didelių investicijų nereikalaujanti procedūra, kuri ne tik veiksmingai pašalina dantų akmenis bei apnašas, bet ir leidžia įžvelgti ankstyvoje stadijoje esančius dantų pažeidimus. Todėl tokios procedūros tikrai nereikėtų bijoti ar juolab ignoruoti. Profesionalios burnos higienos procedūra itin palankiomis kainomis atliekama odontologijos klinikoje Šypsenos Magija. Čia dirba puikiai dantų valymo specifiką išmanantys burnos higienistai, kurie pasirūpina, kad procedūros metu pacientas nesusidurtų su jokiais nemaloniais pojūčiais, o po jos – sulauktų rezultato, pranokstančio lūkesčius!