Kokių tradicijų laikotės švęsdami Velykas?

Rytoj švęsime šv. Velykas – Kristaus prisikėlimo šventę.
Mažeikiškių klausėme, kokių tradicijų jie laikosi per šventas Velykas, kokią reikšmę ir prasmę jiems turi ši šventė.

Dalia Nicienė. Sigito Strazdausko nuotrauka

Dalia Nicienė, laikinai nedirba:
– Man ši šventė labai svarbi, jos laukiu, todėl ir tradicijų laikomės tokių, kaip ir priklauso. Susirenkame visa šeima, dažome kiaušinius, einame į bažnyčią. Per Velykas visada kepame šašlykus, tad galima sakyti, kad kasmet per šią šventę atidarome iškylų sezoną. Tai savotiška mūsų šeimos tradicija.

Greta Grigaitytė. Sigito Strazdausko nuotrauka

 Greta Grigaitytė, administratorė:
– Šiemet per Velykas teks dirbti, tad nelabai ir bus kada švęsti. Tradiciškai minint šią datą susirenkame visa šeima, Velykų rytą daužome kiaušinius, žiūrėdami kieno stipriausias. Šiemet ši šventė man didelės reikšmės neturi, tačiau atbudimas jaučiasi ir gamtoje, ir širdyje.

Virginijus Gabalis. Sigito Strazdausko nuotrauka

 Virginijus Gabalis, smėliuotojas-dažytojas:
– Kaip kitų metų švenčių, taip ir Velykų laukiame ir švenčiame pagal senąsias tradicijas. Augau kaime, tai tradicijos dažyti kiaušinius, daužytis jais, ridenti neatsiejamos nuo Velykų. Būna, kad susirinkę šeimos nariai ir kokią liaudišką dainą užtraukiame.

Jūratė ir Laimonas Terasiai. Sigito Strazdausko nuotrauka

 Jūratė ir Laimonas Terasiai, pedagogai:
– Svarbiausia tradicija per šventas Velykas – nueiti į bažnyčią. Taip pat dažome kiaušinius, vaikai išsineša juos į lauką, ridena.
Kalėdos ir Velykos – mums svarbiausios metų šventės. Aplankome giminaičius, važiuojame pas gyvenančius kaime. Kaip tikriausiai ir visi, su Velykomis labiausiai laukiame atbudimo.

Jelena Majauskienė. Sigito Strazdausko nuotrauka

 Jelena Majauskienė, laikinai nedirba:
– Kasmet tradiciškai Velykų rytą einame į bažnyčią, kartu su šeima pusryčiaujame, ridename kiaušinius. Žinoma, kad Velykos nepraeina be kiaušinių marginimo. Stengiamės dažydami naudoti ekologiškus produktus, natūraliai išgauti spalvas, kad būtų sveikiau. Vaikai kiaušinius margina piešdami vaškinėmis, specialiai tam pritaikytomis kreidelėmis.

Kęstutis Antanavičius. Sigito Strazdausko nuotrauka

 Kęstutis Antanavičius, dirba užsienyje:
– Velykos, kaip ir daugelis kitų švenčių, man svarbi data. Žmona su vaikais senoviškais būdais margina kiaušinius, paskui juos daužome. Pats kiaušinių nedažau, patinka tik valgyti. Smagu su šeima, giminaičiams pabūti prie šventinio stalo, pabendrauti.

3 Atsakymai į “Kokių tradicijų laikotės švęsdami Velykas?”

  1. Boleslovas parašė:

    Per Velykas prisisrebiu ir nieko neatsimenu. Manau, kad taip visi daro. Paskui savaitę pachmielijamės.

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Kokia begali buti pagalba ir gydymas,kai lekiama is vienos darbo vietos i kita? Kai tenka apziureti didziules kruvas pacientu? Konvejeris ir tiek.O pinigus, tai gerus pasiima …

  3. Vardas (privalomas) parašė:

    Man svente tada,kai sieloje ramu,kai mano vaikai ir anukai sotus ,ir laimingi. Kai yra ka padeti ant svenciu stalo ir ,kai galiu padeti alkanam duonos kasniu…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto