Kokius žaidimus labiausiai mėgsta vyresni žmonės?

Nuotr. iš mediakatalogas.lt

Šiais laikais jaunimas itin mėgsta kompiuterinius žaidimus. Juos išties žaidžia įvairių amžiaus grupių atstovai. Tiesa, tie žmonės, kurie kompiuteriu išmoko naudotis šiek tiek vėlesniame savo gyvenimo amžiuje įprastai žaidžia kiek paprastesnius žaidimus. Tai natūralu, kadangi gerus įgūdžius dažniausiai įgyjame ankstyvesnėse gyvenimo stadijose.
Šiame straipsnyje aptarsime kelis žaidimus, kurie įprastai žaidžiami kompiuteriu ir yra labai populiarūs tarp vyresnių žmonių.

Nesenstanti klasika – šachmatai

Šachmatai yra vienas intelektualiausių stalo žaidimų pasaulyje, o gerai žaisti šachmatais duota ne kiekvienam. Išties šis žaidimas turi milijonus gerbėjų visame pasaulyje. Tai žaidimas su šimtmečius siekiančia istorija, kuris prisitaiko prie naujų laikų.
Tiesa, apklausę dabartinį jaunimą vis dažniau išgirsite atsakymą, jog šachmatais jie žaisti paprasčiausiai nemoka. Tačiau apklausę savo senelius, tikriausiai girdėsite vien tik teigiamus atsakymus ir šūsnį su šachmatais susijusių istorijų.
Laikai keičiasi ir jeigu anksčiau žmonės apie šachmatus susirašinėdavo laiškais (padarydami po vieną ėjimą į mėnesį), tai dabar šis žaidimas yra labai populiarus internete. Net pasaulio čempionatai yra vykdomi pasaulyje labai gerai žinomos platformos Chess.com pagalba. Pasak geriausių žaidėjų, taip yra net lengviau susikoncentruoti į žaidimą.

Įvairūs kortų žaidimai populiarūs iki šiol

Kortos – bene universaliausias žaidimas pasaulyje. Su tradicine penkiasdešimt keturių kortų kalade galima žaisti tiesiog šimtus skirtingų žaidimų, o jie pagal populiarumą priklauso nuo regiono.
Pavyzdžiui Lietuvoje tarp vyresnių žmonių dabar populiarėja „Black/Jack“. Apie jį plačiau nepasakosime, o jei norite sužinokite daugiau apie blackjack casinolt.com svetainėje, bet tai labai paprastas kortų žaidimas prieinamas tiesiog kiekvienam. Tiesa, šis žaidimas dažniausiai turi būti žaidžiamas internete.
Tarp vyresnių žmonių yra populiarūs ir žaidimai, kuriuos žaidi kompiuteriu be jokio partnerio. Turbūt visi atsimenate, kai seniau kartu su „Windows“ programa gaudavote ir keletą nemokamų žaidimų, tarp jų visuomet būdavo kelios soliterio versijos. Būtent soliterį vyresnio amžiaus žmonės tiesiog dievina.
Dar vienas labai didelio populiarumo susilaukiantis žaidimas – „Hearts“. Jo esmė labai paprasta, reikia paprasčiausiai stengtis išmesti visas širdžių kortas, taip pat vynų damą ir jokiu būdu šių kortų nepasiimti namo.

Kryžiažodžiai ir įvairios spėlionės

Galbūt norėdami parodyti savo per gyvenimą sukaupta išmintį, o gal ir dėl kitų priežasčių, bet tarp vyresnio amžiaus žmonių labai populiarūs kryžiažodžiai. Kadangi žurnalų ir laikraščių era po truputį artėja prie pabaigos, pastarieji labai populiarūs yra būtent internete.
Kalbant apie spėlionės, tai dabar į virtualią erdvę vis dažniau persikelia protų mūšiai. Žaidžiasi jie labai paprastai, reikia paprasčiausiai pasirinkti vieną iš variantų ir, jeigu pasiseka, pataikyti.
Paskutinius porą metų vyresnio amžiaus lietuviai labai noriai žaidžia Arūno Valinsko ir Andriaus Tapino vedama „Auksinį Protą“. Tereikia atsisiųsti programėlę ir galima tiesiogiai varžytis su kitais tuo metu tą pačią laidą žiūrinčiais žmonėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*