Kombainams – priešgaisriniai reikalavimai

Praėjusį javapjūtės sezoną degė penki kombainai, šiemet nelaimių išvengta. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Javapjūtės sezono metu ugniagesiams gelbėtojams nerimą kelia priešgaisrinė kombainų būklė. Ir ne be reikalo – kiekvienais metais tenka gesinti bent po vieną šios rūšies žemės ūkio technikos gaisrą.
Kiekvienais metais Mažeikių valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyris rengia akciją „Saugi javapjūtė“.

Nelaimių kol kas išvengta

Pernai per javapjūtę kombainai užsidegė Asteikių, Duobgirių, Purvėnų, Pocaičių ir Urvikių laukuose, užpernai degė vienas kombainas. Šiemet kol kas tokių gaisrų išvengta.
„Kombainai dažniausiai užsidega dėl netvarkingos kuro tiekimo sistemos, elektros įrangos ir besisukančių mechanizmų gedimų, o kartais tiesiog dėl apdulkėjusių mechanizmų.
Kiekvienais metais rengiame akciją „Saugi javapjūtė“, jau ir šiemet vyksime į laukus ir vietoje tikrinsime priešgaisrinę kombainų būklę. O priešgaisriniai reikalavimai šiai technikai yra paprasti – būtina turėti du keturių litrų talpos gesintuvus ir vieną nedegų audeklą“, – sakė Mažeikių valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Mindaugas Gaurilavičius.
Vien turėti gesintuvų neužtenka – jie turi būti tvarkingi, su galiojančia patikros žyma. Ne pro šalį ir tai, kad kombaine būtų kastuvas – jis padėtų ugnį nuslopinti žemėmis.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto