Komiksų kūrėjai ir jais besidomintieji susitiko Mažeikiuose

Pranešimus skaitę renginio svečiai norėjo mažeikiškiams suteikti kokybiškos
ir išsamios informacijos apie komiksus, apie jų atsiradimo užkulisius
. Autorės nuotr.

Šeštadienio popietę į Mažeikių kultūros centro pramogų salę susirinko būrys vaikų, jaunimo, suaugusiųjų, kurie domisi komiksų kultūra ar nori daugiau apie ją sužinoti, taip pat ir žinomi Lietuvos komiksų kūrėjai.

Visus subūrė Mažeikių vaikų ir jaunimo daugiafunkcio centro darbuotojų iniciatyva ir pastangomis suorganizuotas renginys „KUL VYKSMAS: COMIC“. Šiuo susibūrimu buvo paminėti ir Lietuvos jaunimo metai. Gegužės mėnesį planuojamas ir antrasis renginių serijos „KUL VYKSMAS“ renginys.

Paveikslėliai, saugantys ir perduodantys informaciją

Komiksais vadinami sugretinti nuosekliai vienas po kito dėliojami piešiniai, pasakojantys įvykius bei istorijas. Kitaip tariant, šie kūriniai saugo ir skaitytojui, žiūrovui perduoda informaciją.
Tiesa, komiksų kūrėjai sako, kad Lietuvoje galioja stereotipas, jog komiksai neva skirti tik vaikams. Tačiau taip anaiptol nėra. Kadaise panašiai buvo mąstoma ir apie vaizdo žaidimus – jie laikyti pramoga, skirta vaikams ir paaugliams, tačiau dabar ši samprata yra pasikeitusi ir jau nieko nebestebina, kad ir vyresni žmonės dalį savo laisvalaikio skiria vaizdo žaidimams.
Žodžiu, Lietuvoje, o kartu ir mūsų mieste bei rajone yra labai daug vietos komiksų kultūrai augti.

Siekė praplėsti jaunuolių akiratį

Šiai minčiai pritaria ir šeštadienį vykusio renginio viena pagrindinių organizatorių – Mažeikių vaikų ir jaunimo daugiafunkcio centro projektų vadovė Simona Merijauskaitė.
Pasak „Santarvės“ pašnekovės, iki šiol jokio renginio apie komiksus Mažeikiuose nėra buvę. Todėl sumanymo esmė ir buvo atliepti vaikų ir jaunimo poreikius.

Klaipėdoje gyvenanti ir kurianti menininkė Viktorija Ežiukas šiuo metu
kuria ir leidžia komiksų seriją apie Klaipėdą ir savo piešiniais
skaitytojams pasakoja įdomiausius dalykus apie šį miestą.
Autorės nuotr.

Komiksai, anime, manga yra populiarūs pasaulyje. Pašnekovė neabejoja, kad populiarūs jie ir tarp mūsų miesto bei rajono vaikų ir jaunimo. Tik tiek, kad į provinciją įvairios tendencijos, mados atkeliauja šiek tiek vėliau nei į didžiuosius miestus, o jaunieji komiksų kultūros puoselėtojai nelabai turi, kur pasirodyti. Nebent namie prie kompiuterių arba drauge su nedideliu bendraminčių būreliu.
„Tad norėjosi pateikti kokybiškos informacijos jaunimui, kokia yra komiksų kultūra, praplėsti jų akiratį apie tai, kas šioje srityje vyksta Lietuvoje, kokie čia gyvena ir dirba kūrėjai, menininkai. Jaunoji karta auga ir tai, ką sužino, ką išmoksta, su savimi nešasi tolyn per gyvenimą. Su komiksų kultūra tas pats. Ją norisi auginti“, – sakė S. Merijauskaitė.

Su komiksais susiduriama dažnai

Manga, anime, filmai, cosplay, stalo žaidimai, vaizdo žaidimai – tai ir dar daugiau priskiriama komiksų kultūrai.
Komiksų kūrėja Miglė Anušauskaitė savo pranešimą, skirtą mažeikiškiams, pradėjo pasiūlydama visiems, būnant čia pat, salėje, drauge sukurti komiksą.
Renginio dalyviai siūlė idėjas, o pranešėja jas nupiešė. Ekspromtu, vos per kelias minutes publikai ir pranešėjai pavyko sukurti trumpą, nuotaikingą komiksą, „pagardintą“ trupučiu detektyvinių elementų, apie zuikį, žiurkę ir judviejų morką.

Pasak M. Anušauskaitės, iš tiesų su komiksais arba vaizdiniais pasakojimais žmonės susiduria labai dažnai, tačiau juos vadina ne komiksais, o tiesiog paveikslėliais.

Pramogos buvo nemokamos

Kiti pranešėjai – Klaipėdoje šiuo metu gyvenanti menininkė Viktorija Ežiukas papasakojo apie savo kūrybą. Animatorius, komiksų kūrėjas ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto dėstytojas Tomas Mitkus, drauge su kolega sukūręs istorinių komiksų seriją „Leičiai“, papasakojo apie kūrybos užkulisius ir sunkumus, su kuriais teko susidurti norint, kad pasakojimas vaizdais atitiktų istorinius faktus.

Komiksų kūrėjos Miglės Anušauskaitės rankose – renginio metu
drauge su dalyviais sukurtas komiksas
. Autorės nuotr.

Apie cosplay – popkultūros reiškinį, kai žmonės persirengia ir dėvi mėgstamų herojų iš filmų, vaizdo žaidimų, komiksų, fantastinės literatūros, japonų manga ir anime žanrų kostiumus, renginio dalyviams papasakojo viena populiariausių mūsų šalies šio reiškinio atstovių Crazy Queen.
Renginyje buvo ir daugiau pranešimų apie įvairius komiksų žanrus, vyko komiksų dirbtuvės bei cosplay kostiumų kūrėjams skirtas konkursas.
Norintieji išbandė virtualios realybės akinius, žiūrėjo anime filmus, džiaugėsi piešiniais ant veidų, išbandė jėgas viename žaidime.

Akimirka iš renginio metu vykusių kūrybinių dirbtuvių. Nuotr. iš Mažeikių vaikų ir jaunimo daugiafunkcio centro archyvo

Visos pramogos renginyje buvo nemokamos. Neatmetama galimybė, kad komiksų kūrėjus ir mėgėjus suvienijantis renginys ateityje gali tapti tradicinis.
O gegužės mėnesį Mažeikių vaikų ir jaunimo daugiafunkciame centre bus ir dar vienas renginys „KUL VYKSMAS: ART IN ACTION“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto