Kompetencijos neužtenka, bet vadovauti tinka?

Vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijų vertinimo ataskaita tampa rimta kliūtimi mokyklos direktoriaus posto siekiantiems pedagogams. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Šiuo metu norint užimti mokyklų direktorių postus neužtenka vien diplomo. Kiekvienas pretendentas konkurso komisijai privalo pateikti vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijų vertinimo ataskaitos kopiją, įrodančią, kad atitinka tokiam vadovui privalomas kompetencijas. Būtent toks dokumentas tampa rimta kliūtimi šių postų siekiantiems pedagogams.
Šiuo metu net penkioms rajono mokykloms vadovauja laikini direktoriai.

Konkursai neįvyksta

Šiuos mokslo metus penkios rajono mokyklos – Šerkšnėnų mokykla-daugiafunkcinis centras,  Ukrinų, Balėnų ir Krakių pagrindinės mokyklos bei Žemalės pradinė mokykla – pradėjo turėdamos tik laikinus vadovus.
Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo Apolinaro Stonkaus teigimu, tokia situacija susidarė todėl, kad nėra norinčių vadovauti mokykloms.
„Jau buvo skelbti keli konkursai į kaimo mokyklų direktorių pareigas, bet neatsirado nė vieno  pretendento. Galima spėti, kad žmonės baiminasi pernelyg didelės atsakomybės ir nenori dirbti už palyginti mažą atlyginimą. Kita, bene svarbiausia, priežastis, kad jei ir atsiranda koks norintysis imti kaimo mokyklų vairą į rankas, tai suklumpa laikydamas vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijų vertinimo testus“, – situaciją komentavo A. Stonkus.
Švietimo skyriaus vedėjas mano, kad minėtų testų laikyti nuvažiuoja pakankamai kvalifikuoti  specialistai, bet daug ką nulemia žmogaus susijaudinimas ir pasimetimas.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

4 Atsakymai į “Kompetencijos neužtenka, bet vadovauti tinka?”

 1. CHM parašė:

  Ko svietimo skyriaus vadinamuju specialistu niekas nepajudina? IDOMU KOKIAS KOMPETENCIJAS TURI ? KAVINIMOSI IR PLETKINIMO?

 2. Asta parašė:

  na, išvardintos Jūsų priežastys, kodėl nėra nė vieno pretendento į kaimo mokyklų direktorių pozicijas- toli nuo realybės… Realybė ta- kad visos jos vieno likimo… Kas gi nori tokio atsakingo ir tik laikino darbo… Metai- du… Ir visos mažosios mokyklos bus sunaikintos… Klausimas,kodėl buvusieji taip lengvai iš jų pabėgo… Matyt žino,kiek „laukia reikalų“ su visokiomis inventorizacijomis ir pan… :D O jei ne viskas tvarkoj ten????

 3. Rytis parašė:

  Direktorė yra atleista Tarybos sprendimu. Kadangi direktorė šiuo metu serga (dar geras klausimas, kas ten per ligos), Tarybos sprendimas įsigalios jai grįžus į darbą. Tada direktoriaus laikinai pareigas einantis asmuo iki kol bus išrinktas naujas mokyklos vadovas.
  Understood? :)

 4. Smalsutė parašė:

  O tai Sodai jau turi naują direktorę? Ar ta pati liko?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto