Komunalinis ūkis turi naują vadovą

UAB „Mažeikių komunalinis ūkis“ jau savaitę turi naują vadovą. Direktoriaus pareigas eina panašaus pobūdžio darbą dirbęs Andrius Noreika. Buvęs įmonės vadovas Eugenijus Butkus atsistatydino.


TIKISI IŠSPRĘSTI PROBLEMAS
Jau savaitę UAB „Mažeikių komunalinis ūkis“ direktoriaus pareigas einantis Andrius Noreika „Santarvei“ sakė, kad pasiūlymo užimti laisvą direktoriaus vietą sulaukė iš bendrovės valdybos. Pats dėl šios darbo vietos nesikreipė, nors ketverius metus dirbo panašaus pobūdžio darbą (buvo UAB „Žemaitijos agroprekyba“ direktorius, dabar jo pareigas užėmė įmonės vyr. buhalterė Irena Mockienė).
„Kiekvienas žmogus nori kažkokių naujovių, naujų iššūkių, nesinori užsisėdėti vienoje vietoje. Pasiūlymas buvo, ir ryžausi tam žingsniui. Dirbsiu bendrovės ir visuomenės labui“, – į klausimą, kodėl paliko buvusią darbovietę, atsakė naujasis direktorius.
A. Noreika tvirtino, kad jei jis ryžosi užimti šias pareigas ir jei jį tenkins bendrovės akcininkų iškelti uždaviniai, tai dirbs ne vienus metus. Vyriškis atviravo, jog jam, kaip Mažeikių gyventojui, iš spaudos, iš kalbų teko girdėti, kaip sekėsi buvusiam direktoriui E. Butkui. Jis tikino suprantąs, kad tai viešas darbas ir kad visiems įtikti neįmanoma, tačiau atsakomybės nenusikratysi.
„Sunku vertinti padarytas spragas naujame darbe dirbant ketvirtą dienas. Yra daug problemų, bet jas galima išspręsti. Reikia žiūrėti į priekį ir bandyti taikytis prie dabartinių sąlygų. Gręžiotis atgal, vertinti kitų klaidas neverta. Reikia vertinti tai, kas yra padaryta, o padaryta per daugelį metų yra tikrai daug“, – sakė direktorius ir pridūrė, jog nemato galimybės turėti kažkokių ryšių su buvusia darboviete – nebent konkurencinėje aplinkoje.
RINKOSI IŠ KETURIŲ
KANDIDATŲ
UAB „Mažeikių komunalinis ūkis“ vadovo rinkimo ir atleidimo iš pareigų klausimus sprendžia bendrovės valdyba, kurios nariai – Savivaldybės Vietinio ūkio ir Turto valdymo skyrių vedėjai Alfonsas Žiulpa ir Juozas Sperauskas, besivadovaujantys bendrovės įstatais.
„Įstatuose nenumatyta organizuoti konkurso, todėl valdyba direktorių gali paskirti tokiu būdu, kokiu mano esant reikalinga. Konkurso nebuvo, bet turėjome keturis pretendentus. Pretendentai patys nesikreipė, mes jų ieškojome. Su kiekvienu buvo šnekėta, pasirinkome vieną iš jų. A. Noreika buvo pats tinkamiausias kandidatas“, – kokiu būdu buvo paskirtas naujasis „Mažeikių komunalinio ūkio“ direktorius, aiškino A. Žiulpa.
Bendrovės valdyba, kurios trečiasis narys yra iš direktoriaus pareigų pasitraukęs E. Butkus, tinkamiausią žmogų į įmonės vadovus atrinko pagal patirtį, įmonės rezultatus bei kitus direktoriui reikalingus bruožus. A. Žiulpa pabrėžė, jog likusieji kandidatai buvo kitų įmonių vadovai.
SUSITARĖ
DĖL KOMPENSACIJOS
Trylika metų Mažeikių komunaliniam ūkiui vadovavęs E. Butkus iš pareigų nusprendė pasitraukti dėl įtampos, kuri atsirado pradėjus atliekų tvarkymo pertvarką. Buvęs direktorius vasaros pradžioje „Santarvei“ aiškino, kad išsiskyrė jo ir Telšių regiono atliekų tvarkymo centro vadovo nuomonės. Savivaldybės administracijos direktoriaus sudarytos komisijos išvados, kad dėl šiukšlino miesto kalti abiejų įmonių vadovai, pagreitino E. Butkaus apsisprendimą. Tačiau tada atsistatydinti jam nepavyko.
Svarstant siūlymą nutraukti sutartį šalių susitarimu lemiamas balsas teko kitiems dviem valdybos nariams, kurie E. Butkaus prašymo išeiti iš darbo nepriėmė dėl užsiprašytos per didelės išmokos.
„Dvylikos mėnesių išeitinė kompensacija mūsų netenkino. Dabar buvo prašymas išmokėti kitą kompensaciją, su kuria mes sutikome. Kompensacijos dydžio neįvardysiu. Susitarėme labai paprastai. Apie E. Butkų nieko nežinau, jis pats sprendžia, ką jam veikti“, – komentavo A. Žiulpa.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Andrius Noreika sakė, kad savo darbą pradėjo nuo susipažinimo su situacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto