Konferencijos tikslas – ugdyti vaikų pilietiškumą

Nuotrauka iš darželio archyvo

Trečiadienį Mažeikių lopšelyje-darželyje „Delfinas“ vyko ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo pedagogų regioninė praktinė konferencija „Pilietiškumo, tautinės kultūros, bendruomeniškumo samprata, jų įgyvendinimas“. Konferencijoje svečiavosi Mažeikių rajono sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Judyta Tekingunduz, Mažeikių rajono savivaldybės švietimo skyriaus vyr. specialistė Nijolė Zakalskienė, LR Seimo nario Kęstučio Bartkevičiaus padėjėjas-sekretorius Česlovas Čyžas bei Mažeikių švietimo centro metodininkė Laima Žilinskienė.
Visus į konferenciją susirinkusius dalyvius pasveikino lopšelio-darželio „Delfinas“ ugdytiniai ir pedagogai, kuriuos paruošė muzikos pedagogė metodininkė Vida Butienė. Konferencijos metu savo mintimis pasidalijo lietuvių istorikas, habilituotas humanitarinių mokslų daktaras, profesorius Egidijus Aleksandravičius. Profesorius savo įdomiais pastebėjimais prikaustė visų dalyvių dėmesį, visiems suprantama kalba paaiškino, kas, jo nuomone, yra pilietiškumas, bendruomeniškumas bei tautinė kultūra. Humoro nestokojanti profesoriaus kalba privertė kiekvieną susimąstyti apie tai, kas yra pilietiškumas.
Konferencijoje taip pat pranešimus skaitė Mažeikių rajono ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo pedagogai, kurie pasidalijo savo patirtimis ugdant vaikus. Sulaukėme ir pačių jauniausių pranešėjų Vytautės Šimkutės ir Mildos Alibajevos, kurios atvyko iš Senamiesčio pagrindinės mokyklos kartu su savo mokytoja Dalyte Liaučiene. Taip pat pranešimą apie pilietiškumo ugdymą pristatė ir Akmenės rajono pedagogai. Pasiklausyti ir pasisemti idėjų vieni iš kitų atvyko ir svečiai iš kitų miestų ir miestelių, pavyzdžiui, Klaipėdos, Sedos.

Nuotrauka iš darželio archyvo

Visi pranešimai parodė, kaip svarbu ugdyti vaikų pilietiškumo ir bendruomeniškumo jausmą, skiepyti vaikams mūsų tautos kultūrą ir jos savitumus, kurie mūsų tautą padaro tik dar gražesnę ir unikalesnę. Mūsų pedagogai visais įmanomais būdais siekia, kad vaikai kuo daugiau susipažintų su savo kultūra, tradicinėmis ir valstybinėmis šventėmis. Šventėse vaikai skatinami dalyvauti ir į jas įsitraukti, jų metu jie turi galimybę susipažinti su įvairiomis tradicijomis, papročiais, išskirtiniais mūsų tautos bruožais, kalbos tarmėmis ir visais kitais dalykais, kurie skatina pilietiškumą. Taip pat neaplenkiamos yra ir šalies lankytinos vietos, kurios turi didelę reikšmę mūsų kultūrai bei istorijai. Labai džiugu, kad vaikai turi galimybę kartu su savo bendraamžiais dalyvauti įvairiose išvykose ir šventėse, kurios skatina jų bendruomeniškumo jausmą.
Smagu ir tai, kad pedagogai, organizuodami šventes, įtraukia ir tėvelius, kurie taip pat prisideda prie savo vaikų pilietiškumo ir bendruomeniškumo ugdymo. Tai – sunkus darbas, reikalaujantis nuolatinio dėmesio ir pastangų, kurį galima laikyti ir vertybių ugdymu. Tad pedagogai skatina šių vertybių atsiradimą ir ugdo pilietiškus ir bendruomeniškus mūsų kultūros atstovus.
Konferencijoje pedagogai pasidalijo savo sukauptų žinių ir idėjų bagažu bei gerąja patirtimi su kolegomis.
Eglė DARGYTĖ, logopedė
Jolanta GRAŽIENĖ, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto