Konflikto su Latvijos ūkininku priežastis – karvės

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Vadaksties upę pamėgę laižuviškiai nepatenkinti, kad po jos vandenis braido šalia įsikūrusio Latvijos ūkininko karvės. Dėl netvarkingai ganomos bandos ne kartą žalos yra patyrę ir netoli upės gyvenantys laižuviškiai.
Po poros metų pertraukos ūkininko banda ir vėl atklydo į vieno gyventojo valdas.
Aplinkosaugininkai teigia: nors teisės aktai nedraudžia ganyti gyvulių prie vandens telkinių ar juose tuos gyvulius girdyti, tačiau pabrėžiama, kad negalima tuo piktnaudžiauti.

Latvijoje gyvenantis ūkininkas savo bandą gano ne tik savo teritorijoje. Į Lietuvos paupyje esančias pievas jį yra įleidęs ir laižuviškis žemės savininkas, gyvenantis Norvegijoje. Tačiau netvarkingai ganoma banda jau ne kartą yra ištrūkusi iš „elektrinio piemens“ aptvaro.
Pasileidusios karvės ne visada elgiasi draugiškai kaimynystėje gyvenančių laižuviškių atžvilgiu.
„Ištrypia teritoriją, vėliau joje sunku žolę pjauti. Nulaužė obelų šakas, žalos pridarė darže, nuėdė burokėlius, sumindė kitas daržoves“, – vardijo karvių padarytą žalą nukentėjęs žmogus.
Laižuviškis iš pradžių su Latvijos ūkininku bandė susitarti gražiuoju, važiavo pas jį, prašė atsakingiau prižiūrėti savo gyvulius. Kadangi situacija nesikeitė, po vieno tokio karvių bandos „pasisvečiavimo“ jis išsikvietė mažeikiškius policijos pareigūnus.
Jie vyko pas ūkininką, priminė jam pareigą ir atsakomybę. Ūkininkas lyg ir supratęs visa tai, net pažadėjo laižuviškiui atlyginti nuostolius, palyginti ištryptą teritoriją, tačiau pažadai ir liko pažadais…
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*