Konkurentai iš užsienio pieno perdirbėjų dar negąsdina

Pieno perdirbėjams netrukus gali tekti stoti į naują mūšį. Prekybininkai pieno produktų asortimentą pradėjo plėsti importuojamais šviežiais pieno produktais. Konkurencinė kova dėl rinkos žemdirbiams nieko gero nežada – pieno supirkimo kainos gali kristi.KOVAI YRA PASIRUOŠĘ
Rugsėjo pabaigoje „VP Market“ parduotuvėse pasirodė Austrijos „Landfrisch“ trumpo vartojimo laiko pieno produktai: grūdėtoji varškė su priedais, lydytas sūris, varškės kremai ir sviestas. Prekybininkai tikina, kad kaina ir kokybe austriški produktai bus konkurencingi lietuviškiems gaminiams.
Iki tol buvo importuojami produktai, kurių ilgas vartojimo terminas: pienas, pieno desertai, sūriai. Mažmeninės prekybos tinklų duomenimis, jų kiekis pastebimai pradėjo didėti nuo gegužės 1 dienos, Lietuvai įstojus į bendrą ES rinką.
AB „Pieno žvaigždės“ Mažeikių pieninės generalinis direktorius Algimantas Paspirgėlis „Santarvei“ sakė, kad pieno perdirbėjams buvo aišku, jog, atsidarius sienoms, konkurencija padidės. Direktoriaus teigimu, bendrovė tokiai kovai yra pasiruošusi.

STEBUKLŲ NEMATO
A. Paspirgėlis teigė, kad spaudoje „išpūstas burbulas“ apie tai, jog prekybininkai plečia asortimentą importuojamais šviežiais produktais, padarė nemokamą reklamą tiems užsienio gamintojams.
„Tikrai jokių stebuklų aš nematau. Be to, ir kažkokios neigiamos įtakos mes nejaučiame. Mūsų produktai natūralesni, kokybė geresnė, kainos panašios, todėl pavojaus kol kas nėra“, – tikino generalinis direktorius.
A. Paspirgėlio nuomone, užsieniečiai negali būti ypač rimti konkurentai vietiniams pieno perdirbėjams – „Pieno žvaigždžių“ produkcija į parduotuves vežama net du kartus per dieną. Taip yra garantuojamas pieno produktų šviežumas. Užsienio tiekėjai to padaryti kol kas negali.
Mažeikių pieninės vadovas geru ženklu vadina ir tai, kad gyventi į užsienį išvykę tautiečiai mielai perka lietuviškus pieno produktus. „Pieno žvaigždės“ sėkmingai savo produkcija prekiauja Airijoje, Ispanijoje. Pasak direktoriaus, tai rodo, kad mūsų žmonių skoniui artimesni lietuviški produktai.
„Mes domėjomės, kokie tie jų produktai. Įsitikinome, kad mūsiškiai kokybiškesni ir skanesni. Beje, juk ir anksčiau Lietuvoje buvo prekiaujama įvežtiniais jogurtais, kremais, tačiau problemų dėl to vietiniams pieno produktų gamintojams nebuvo kilę“, – sakė A. Paspirgėlis.

SUPIRKIMO KAINOS NEDIDĖS
Vis dėlto generalinis direktorius neatmetė galimybės, kad užsienio pieno perdirbėjai gali pradėti agresyviau veržtis į Lietuvos rinką. Pasak jo, jeigu bus pradėta dideliais kiekiais įvežti pieno produktus, gali prasidėti kainų kova.
Konkurencija jau dabar kelia tam tikrų problemų – pieno perdirbėjai nebegali galvoti apie produkcijos kainų didinimą bei galimybę pakelti pieno supirkimo kainą.
Rugsėjo mėnesį AB „Pieno žvaigždės“ įmonių grupės vidutinė bazinė pieno supirkimo kaina buvo 498,3 Lt už toną. Šalyje vidutinė pieno supirkimo kaina – 503,7 Lt/t.

Nuotraukos iš redakcijos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto