Konstitucijos egzamino klausimai sunkyn, dalyvių – mažyn?

Mažeikiškė Vidutė Irena Pukelienė sakė, kad jai Nacionalinis diktantas ir Konstitucijos egzaminas – galimybė pasitikrinti žinias. Autorės nuotr.

Ketvirtadienį visoje Lietuvoje tryliktąjį kartą vyko Konstitucijos egzaminas. Kaip ir kasmet, Mažeikių rajono gyventojai atsakinėti į egzamino testo klausimus galėjo keliais būdais – namie ar darbe internetu, švietimo įstaigose, Savivaldybės tarybos posėdžių salėje.

Konstitucijos egzamino organizatorių teigimu, šį kartą jo tema yra susijusi su svarbiu nepriklausomai Lietuvai įvykiu – Baltijos keliu.
Panorę pasitikrinti savo žinias egzamino dalyviai varžėsi atskirose mokinių, suaugusiųjų, neturinčių teisinio išsilavinimo ir jį turinčių ar siekiančių, grupėse.
Pirmojo egzamino etapo metu suaugusiems dalyviams buvo pateikta 30 testo klausimų, mokiniams – 23. Į antrąjį egzamino etapą, vyksiantį spalio 17 dieną, bus pakviesti moksleiviai, pirmajame etape teisingai atsakę į 23 klausimus, o suaugusieji – atsakę mažiausiai į 25 klausimus.
Mažeikių rajono mokyklų mokiniai savo žinias tikrinosi ketvirtadienio rytą mokyklose surengtoje Konstitucijos egzamino pamokoje.
Į Savivaldybės tarybos posėdžių salę laikyti egzamino šį kartą atvyko tik viena mažeikiškė – Vidutė Irena Pukelienė. Pilietiška, aktyvi moteris nuolat atvyksta rašyti nacionalinių diktantų ir iš 13 Konstitucijos egzaminų nedalyvavo tik viename.
Kalbinama mažeikiškė sakė, kad jai šiuose renginiuose dalyvauti yra įdomu, nes norisi pasitikrinti savo žinias. Pasak mažeikiškės, pirmaisiais kartais, kai egzaminas tik prasidėjo, organizatorių parengti klausimai būdavo kur kas paprastesni, nei yra dabar.
Praėjusį spalį Mažeikių rajono savivaldybėje Konstitucijos egzaminą laikė 4 asmenys, užpernai – 11.

2 Atsakymai į “Konstitucijos egzamino klausimai sunkyn, dalyvių – mažyn?”

  1. Klaustukas parašė:

    O kaip jūsų manymu tas egzaminas turėtų būt organizuojamas?

  2. Taip parašė:

    Koks organizavimas, toks ir dalyvavimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*