Kontrolės komitetas nusižengimo neįžvelgė

Jono Jurkaus vadovaujamos pareigos „Mažeikių šilumos tinkluose“ pasibaigus kadencijai užkliuvo tarybos nariui Virginijui Sungailai. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Prieš porą metų Valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse buvo įvestos vadovų kadencijos. Tarybos nariui Virginijui Sungailai kilo įtarimų, kad UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ generalinis direktorius Jonas Jurkus įmonei vadovauja neteisėtai.
Išsiaiškinti tai politikas paprašė Savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto.

2017 metų gegužę Seimas priėmė Akcinių bendrovių įstatymo pataisas, kuriomis nutarta nuo 2018-ųjų įvesti penkerių metų kadencijas valstybės ar savivaldybės kontroliuojamų bendrovių ir jos dukterinių bendrovių vadovams. Tas pats asmuo tai pačiai valstybės ar savivaldybės valdomai bendrovei gali vadovauti ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės.
Įstatymo pataisos dėl vadovų kadencijos įsigaliojo 2018 metų sausio 1 dieną. Valstybės ir savivaldybių įmonių vadovai, pareigas einantys ilgiau kaip dešimt metų, galėjo dirbti dar vienerius metus – iki 2019 m.
Tarybos narys V. Sungaila Kontrolės komitetui adresuotame prašyme pastebėjo, kad J. Jurkus iš „Mažeikių šilumos tinklų“ generalinio direktoriaus pareigų turėjo būti atleistas 2018 metų gruodžio 31 dieną, tačiau įmonei jis vadovavęs iki balandžio 15 dienos.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

4 Atsakymai į “Kontrolės komitetas nusižengimo neįžvelgė”

 1. Grupius parašė:

  Kad atejo kita draugu grupe…

 2. vaje parašė:

  o aš vis galvoju, kaip čia Jurkus šiltą šilumos tinklų direktoriaus kėdę iškeitė į kietą Savivaldybės tarybos?Matyt svajojo Savivaldybės direktorium būti? Dabar gi- ir iš šilumos tinklų išspyrė, ir opozicijoj tenka būti…

 3. Vijai parašė:

  Aišku,kad sunku daryti pakeitimus,nes Mažeikiuose perdaug buvo įsigalėjusi viena draugų grupė,vadinama partija.Rietenos mums buvo jau nusibodusios. Minkštos kėdutės praradimas TAI VADINAMAI PARTIJAI BUVO TRAGĖDIJA.Gyvenimas eina į priekį.

 4. Vija parašė:

  Virguti, vienas lauke karys, prieš vėją nepapūsi :) :) :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto