Kontrolieriai nustatė lėšų naudojimo trūkumų, politikai – korupcijos apraiškų

Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšų šaltinis – mokesčiai už teršalų išmetimą į aplinką. Nuotr. iš Finansų ministerijos archyvo

Mažeikių rajone į atmosferą iš stacionarių taršos šaltinių išmetamas teršalų kiekis sudaro trečdalį šalies teršalų kiekio, vienam rajono gyventojui teršalų tenka beveik dvidešimt kartų daugiau negu vidutiniškai šalyje. Tačiau yra ir antra medalio pusė – dėl šios situacijos mūsų rajono aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšos šalyje – vienos didžiausių, jos kasmet siekia pusantro milijono eurų ir daugiau.
Teisės aktai numato, kad šios lėšos yra skirtos aplinkos kokybei gerinti, ją saugančioms priemonėms.

Audito ataskaita rodo, kad mūsų rajone programos pinigai buvo leidžiami pirkti technikai, tvoroms ir kitoms priemonėms, nesusijusioms su aplinkos sauga.
Kai kurie politikai, susipažinę su Audito ir kontrolės tarnybos pateikta medžiaga, įžvelgė net galimų korupcijos apraiškų.
Pagrindinis Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšų šaltinis – mokesčiai už teršalų išmetimą į aplinką. Mažeikių rajono savivaldybei atitenka 17 proc. visų Lietuvoje už šią taršą gaunamų mokesčių. Audituojamu laikotarpiu, 2019–2020 m., Mažeikių rajono savivaldybei skirta 3,5 mln. eurų šios programos priemonėms vykdyti.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

7 Atsakymai į “Kontrolieriai nustatė lėšų naudojimo trūkumų, politikai – korupcijos apraiškų”

 1. vietiniam parašė:

  Kaip supratau, tai tik Kalnėnų pagrindinei mokyklai želdinių tvarkymo priemonėms įsigyti kompensuotos išlaidos, o kitos įstaigos pačios turi verstis iš savo resursų. Ir kas čia gerai?

 2. vietinis parašė:

  Na ir anokia čia korupcija jei iš gamtos rėmimo fondo buvu aptvertos kelios ugdymo įstaigos – lopšeliai darželiai ir centrinės Mažeikių kapinės.Juk lėšos panaudotos skaidriai ir su nauda miestelėnams.Kur čia blogybė?Vat būtų užrašę darbus ir jų nepadarę?.Kažkoks marazmas.Pasodini augalą gerai,o kad jį apsaugai tvora nuo myžančių ant jų šunų jau nebegerai.Tarnybos užsiima politikavimu ir tiek arba skaito nurodymus tiesmukiškai be žmogiškojo faktoriaus.

 3. tikrai Vardan Lietuvos? parašė:

  Nepartinis, todėl tik šiaip info pamąstymui, nes metai iš metų niekas nesikeičia: mazeikiai.lt svetainėje Kontrolės audito ataskaitoje: 2019 m. rugpjūčio 8 d. Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. kovo 6 d. įsakymu Nr. A1-461 sudarytos komisijos posėdžio protokole Nr. A8-4 užfiksuota, kad „komisijos nariai išanalizavę visus pateiktus prašymus, nusprendė, kad Mažeikių Kalnėnų pagrindinės mokyklos prašymai gali būti tenkinami“, dėl kitų švietimo įstaigų nuspręsta „tik po apžiūros numatyti finansavimą sekantiems metams“.
  2019-09-13 Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Nr. A1-1692 skirta 3.935,00 Eur Mažeikių
  Kalnėnų pagrindinei mokyklai želdinių tvarkymo priemonėms įsigyti, o PVM sąskaita faktūra Nr. SAS 2539
  jau buvo išrašyta 2019-07-10.
  Atspėkite, kas buvo administracijos direktorius? wikipedija: Laima Nagienė 2019 m. gegužę paskirta Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktore. Šias pareigas ėjo iki 2020 m. liepos, kai pareiškus politinį nepasitikėjimą buvo atleista iš pareigų. 2021 m. sausio mėnesį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė, kad būdama Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktore pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto

 4. liza parašė:

  Ar ši kontrolė iš Mažeikių ar iš belarusijos, ar ji nori kad želdiniai būtų aptverti ir tarnybos turėtų technikos jiems sužiureti?

 5. Glorija parašė:

  Kontrolė galės už savo pinigus tvoras tverti, juk pinigai nepavogti, už juos darbai padaryti, kur korupcija?

 6. Ha ha parašė:

  O kap yr nauduojame naftuos piniga uz kekveina tarsu mienesi?
  Ir kap bova isrinkts rudnickis i kazkuoki mazeikiu zmuogo, tik su atkatas manau.
  Ir pasidomieket kap vesuokes baldu ir staliu imuones degen siuksles?

 7. GYVENTOJA parašė:

  Nors vienas geras sprendimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto