Koronavirusu mažeikiškiai užsikrėtė tame pačiame pobūvyje

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Šiandien vykusio Mažeikių rajono savivaldybės vadovų tiesioginės konferencijos pagrindinė tema – pirmieji trys užsikrėtimo COVID 19 atvejai mūsų rajone.

Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius mažeikiškiams sakė, jog visi trys žmonės, kuriems nustatytas koronavirusas, yra tarpusavyje susiję.
Jis pateikė informaciją, kad mažeikiškiai užsikrėtė iš Anglijos grįžusio asmens surengtame pobūvyje. Vienas asmuo išvežtas gydyti, kiti du infekuotieji – sutuoktinių pora, gyvenanti daugiabučiame name Mažeikiuose, – šiuo metu laikosi saviizoliacijos reikalavimų.
Dėl pastarųjų įvykių, pasak mero, Mažeikiuose, Žemaitijos gatvės 11-ajame name, skubiai atliekama dezinfekcija.
„Mes negyvename saloje, nesame apsaugoti. O šis atvejis rodo, kad užsikrėsta dėl neatsakingumo“, – situaciją komentavo V. Macevičius. Jis visų rajono gyventojų primygtinai prašė nesielgti neapgalvotai, laikytis karantino taisyklių, saugotis patiems ir saugoti savo artimus žmones.
Savivaldybės administracijos direktorė Laima Nagienė, akcentavusi, kad rajono gyventojai turi suvokti, jog būtina elgtis atsakingai, priminė: nepaisant, kad orai dabar puikūs, negalima vaikščioti būriais viešose erdvėse, privalu užmiršti šventes, pobūvius, susibūrimus.
Ji informavo: šiandien policijos pareigūnai lankėsi Ruzguose, Kapėnuose, Tirkšlių pušyne, miesto parkuose, kad primintų žmonėms apie elgesio karantino metu reikalavimus.
„Tų atvejų dabar tik trys. Jų bus ir daugiau“, – tvirtino Savivaldybės Ekstremalių situacijų valdymo komisijos vadovė. Ji priminė: rajono gyventojai, sugrįžę iš užsienio kovo 14 dieną ar dar vėliau – iki pat kovo 24 d., kai dėl COVID 19 buvo pradėta tikrinti visus iš užsienio grįžusius žmones, – nebuvo tikrinami. Tad tikimybė, kad užsikrėtimo atvejų rajone daugės, neabejotina.
L. Nagienė informavo, kad pokylis, kuriame dalyvavo visi koronavirusu užsikrėtę asmenys, vyko kovo 14 d. Šią savaitę visi trys rajono gyventojai patys nuvyko į Telšių mobilųjį punktą pasitikrinti dėl koronaviruso.
Tai ne grįžusiųjų iš užsienio parsivežtas, o čia, Lietuvoje, perduotas užkratas, – pabrėžė Savivaldybės administracijos vadovė.
Tiesioginės transliacijos metu Savivaldybės vadovai atsakė į mažeikiškių klausimus. Priminė saviizoliacijos taisykles, nuvykimo į mobiliuosius punktus tvarką. Informavo, kad tiems, kurie negali izoliuotis namuose, patalpas suteikia Savivaldybė. Šiuo metu 4 rajono viešbučiuose saviizoliacijai jau apgyvendina per 100 iš užsienio grįžusių asmenų. L. Nagienė akcentavo: jei toks žmogus grįžta į šeimą, kartu su juo 14 dienų turi saviizoliuotis visi kartu gyvenantys asmenys.
Klausytojams, kurie pageidavo daugiau ir konkretesnės informacijos apie asmenis, kuriems nustatytas COVID 19 virusas, Savivaldybės vadovai priminė, kad Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NSVC) dėl kiekvieno užsikrėtimo atvejo atlieka epidemiologinį tyrimą – išsiaiškina infekuoto asmens kontaktus, bando atsekti jo buvimo vietas. Su tais žmonėmis, kurie turėjo kontaktus, susisiekiama.
Su tyrimų rezultatais yra supažindinami tik ištirti asmenys. Jei COVID 19 virusas aptiktas, apie tai dar pranešama NSVC ir to asmens šeimos gydytojui.
V. Macevičius sakė, kad tik dabar pavyko susitarti su institucijomis, kurios valdo informaciją apie COVID 19 užsikrėtusius rajono gyventojus, kad ji būtų pateikiama ir Savivaldybės vadovams.
„Viešai pranešime tai, ką galime pranešti“, – pabrėžė Ekstremalių situacijų valdymo komisijos vadovė L. Nagienė. Ji pranešė, kad informacijos viešai pateikiama tiek, kiek tai leidžia šalies įstatymai, saugantys asmens duomenis, jų teisę į privatumą ir kt.

9 Atsakymai į “Koronavirusu mažeikiškiai užsikrėtė tame pačiame pobūvyje”

 1. Ela parašė:

  Akmenės rajonas ir dėkoja šitiem platintojam. Neužteko Mažeikių, užvežė ir į Kyvylius. Brudai daugiau nieko

 2. Aušrinė parašė:

  Gal baikit koneveikti visus kas susirgo… Iš kur tiek neapykantos pas žmones… Po tokių komentarų, kam bus blogai, bijos pranešti, kad susirgo, nes paskui visi užsipuls… Susirgusių nepažįstu, bet linkiu jiems pasveikti.

  1. xxx parašė:

   o ko ju gailet, jei tie urodai neatsakingai elgiasi. Jiems nusispjaut ant kitu sveikatos.

 3. Bet parašė:

  Kaip bus baudžiama? Negi kaimynai tylesim?

 4. as parašė:

  manau, kad juos turetu bausti grieztai ,juk atnese nelaime miestui, gerai, kad pranese, kuriame name beda yra- dezinfekavo,tikekimes ,kad liga neplis …

 5. paprastas žmuogus parašė:

  O kodėl prekybos centrų pardavėjos priverstos dirbti su butaforinėmis “apsaugos” priemonėmis ir kiek jos turi kontaktų su nesilaikančiais karantino? ačiū už atsakymą.

 6. Tikraitaip parašė:

  Buvo suorganizuota puota maro metu,Dievulis nubaude,tik neaisku,kiek dar nukentes nekaltu,bukite budrus,stebekite grizusius.Parvykeliai mokesciu nemokejo,svaistomi biudzeto pinigai gydymui.Jie dabar atakuos darbo birza,gydymo istaigas,reikalaus pasalpu,jeigu nepritapo uzsieniuose tai parazituos ir toliau.Stebekime juos.

  1. Anonimas parašė:

   Kaip sužinoti kur lankėsi apsikrėtusieji Mažeikiečiai?

 7. Rrr parašė:

  Ar iskeltos bauziamosios bylos shitiems parazitams???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*