Koronavirusu sirgęs mažeikiškis: „Tai nėra eilinis gripas ar peršalimas“

Nuotrauka iš SAM archyvo

Buvęs mažeikiškis Marius Anglijoje gyvena jau kelerius metus, šioje šalyje baigė universitetą.
Prieš kelis mėnesius 28-erių vaikinas persirgo koronavirusu.
„Džiaugiuosi, kad Lietuva su šia liga susitvarkė gana sėkmingai“, – pastebi Marius. Tačiau priduria: tiek jo gyvenamoje šalyje, tiek Lietuvoje vis dar būtina laikytis atsargumo.

Susirgo kartu gyvenusieji

Marius šiuo metu jaučiasi geriau, tačiau, jo teigimu, sirgo tikrai sunkiai. Liga užklupo kovo pradžioje, koronavirusu jis persirgo drauge su savo kambario draugais. Vienas jų grįžo iš Brazilijos ir iškart sunegalavo. Liga užsikrėtė visi kartu gyvenusieji, tik, Mariaus pastebėjimu, visų simptomai buvo skirtingi.
„Paskambinę gydytojui, mes gavome tą patį atsakymą, kaip ir visi Jungtinės Karalystės gyventojai, – jeigu po dviejų savaičių simptomai nedings – kreipkitės į ligoninę. Po dviejų savaičių sveikata pagerėjo, tad tirtis neteko“, – pasakojo pašnekovas. Ir pridūrė: jam ši situacija, kad dėl ligos tiriama tik po dviejų savaičių, yra keista. Tad 100 proc. nėra įsitikinęs, kad tikrai sirgo, apie tai gali spręsti tik iš simptomų.
Vienam kambario draugui ligos požymiai dingo po 3 dienų, kitam – po savaitės, o buvusiam mažeikiškiui – po dviejų savaičių.

Liga sunki

Vaikinas pasakojo: ligos eiga išties buvo nelengva.
„Tikrai sunkiai sirgau. Tai nėra panašu į eilinis gripą ar peršalimą. Labai sunku kvėpuoti, atrodo, kad dėl deguonies trūkumo net kūnas kartais imdavo mėlynuoti.
Visas dvi savaites tęsėsi drebulys ir karščiavimas, nejaučiau maisto skonio, skaudėjo visą kūną. Nepamenu, kuomet, netgi vaikystėje, būčiau taip sunkiai negalavęs“, – apie tai, ką patyrė, pasakojo „Santarvės“ pašnekovas.
Marius kalbėjo galintis tik įsivaizduoti, ką reiškia taip sirgti, kai esi vyresnio amžiaus.
„Gaila matyti, kad „Facebooko“ Anglijos grupėse dažnas lietuvis netiki, kad koronavirusas apskritai egzistuoja“, – pastebi jis.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

4 Atsakymai į “Koronavirusu sirgęs mažeikiškis: „Tai nėra eilinis gripas ar peršalimas“”

  1. Aaaa parašė:

    Pasakas seki

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*