Košės dieną Lietuvoje vienu metu pusryčiavo daugiau nei 400 mokyklų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiais metais antrą kartą Lietuvoje minimą Pasaulinę košės dieną švenčia net 427 mokyklos visoje Lietuvoje.
Penktadienį sveikais košės pusryčiais rytą pasitiko daugiau nei 56 tūkst. pradinių klasių mokinių ir keli tūkstančiai mokytojų.

Tai visavertės mitybos elementas

Grūdų perdirbimo bendrovės „Malsena“ inicijuotas projektas, palaikomas Sveikatos apsaugos, Švietimo ir mokslo, Žemės ūkio ministerijų, siekia edukuoti mokinius apie sveiką mitybą, avižų svarbą kasdienėje mityboje bei paskatinti vaikus rinktis sveikus, visaverčius, lietuviškus pusryčius. Prie projekto organizavimo prisideda ir Visuomenės sveikatos centrai visoje Lietuvoje.
„Visavertė vaikų mityba prasideda nuo sveikų pusryčių, kuriems labiausiai tinka įvairios košės, mat jose gausu organizmui būtinų skaidulinių medžiagų ir vitaminų, mineralų, amino rūgščių, angliavandenių, augalinių riebalų. Minėdami Pasaulinę košės dieną, skatiname visuomenę ugdyti sveikos mitybos principus nuo mažens. Svarbu, kad mokyklos prisidėtų prie sveiko gyvenimo būdo skatinimo ir suteiktų mokiniams ne tik žinių, tačiau ir sveiko gyvenimo būdo įgūdžių“, –  sakė sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.

Išdalyta du sunkvežimiai košės

Mokiniams maistingus avižinės košės pusryčius dovanos „Malsena“. Mokykloms išdalytos 3 tonos, arba net du sunkvežimiai košės. Skanaudami pusryčių košę, vaikai klausysis paskaitėlės apie maistingų pusryčių bei užkandžių svarbą, avižų savybes, sveiką mitybą, atliks mankštelę ir patikrins savo žinias.
„Mums svarbu, ką valgo mūsų šalies vaikai. Mes siekiame, kad jie ne tik žinotų, kas yra sveika mityba, tačiau ir suprastų jos vertę, sąmoningai maitintųsi sveikai kiekvieną rytą. Kokybiškas avižas jau išauginame ir Lietuvoje, todėl mums bei Žemės ūkio ministerijai svarbu, kad šalies gyventojai turėtų galimybę rinktis kokybišką lietuvišką produktą pusryčiams“, – sakė „Malsenos“ atstovas Žilvinas Pakeltis.

Maitinimosi įpročiai nėra tinkami

Pasaulio sveikatos organizacijos atliekamas Vaikų augimo stebėsenos tyrimas rodo, kad Lietuvos pradinukų maitinimosi įpročiai nėra tinkami. Tyrimo duomenimis, pradinukai vartoja nepakankamai grūdinių produktų, šviežių vaisių, daržovių, natūralių sulčių, žuvies ir pieno.
Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai tikina, kad pagrindinės vaikų mitybos problemos – nereguliarus maitinimasis, skurdus mitybos racionas, pusryčių atsisakymas, užkandžiavimas nesveiku maistu, per didelis saldumynų ir per mažas skysčių vartojimas, persivalgymas.
Pasaulinės košės dienos, oficialiai švenčiamos spalio 10 d., minėjimas mokyklose įvyks spalio 9 dieną, penktadienį.
Ateinančiais metais Pasaulinę košės dieną „Malsena“ planuoja sveikais košės pusryčiais pavaišinti dar daugiau mokyklų.

One Reply to “Košės dieną Lietuvoje vienu metu pusryčiavo daugiau nei 400 mokyklų”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Prisideda ne visuomenės sveikatos centrai, o visuomenės sveikatos biurai, kodėl Santarvė klaidina skaitytojus, šios įstaigos yra skirtingos ir jų funkcijos skirtingos.Centrai tikrina sanitarinė būklę, išduoda higienos pasus, o biurai užsiima sveikatinimo veikla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto