Kovą prasideda tikrasis visos gamtos atbudimas

Atbudusiu pavasariu džiaugiasi ir voverės – jų nemažai gyvena senamiesčio parke. Deivido MAKAVIČIAUS nuotr.

Atėjus kovui, baigėsi kalendorinė žiema. Tai ir matome: kasdien parskrenda vis naujos paukščių rūšys, į šilumą reaguoja gyvūnai.
Papildomų darbų pavasarį atsiranda ir žmonėms.

Kovai pasirodė anksčiau

Laukuose jau girdėti vyturių čiulbesys. Šios savaitės pirmadienį bent kiek atšilus orui, jų pasirodė daugiau, o antradienį jau fiksuojamas masinis šių paukščių sugrįžimas.
Nors Kovo 4-ąją, per Kazimierines, minima Kovarnio diena, šie paukščiai šiemet pasirodė jau anksčiau. Mes tuos paukščius dar vadiname kovais. Prie varninių priskiriamos ir kuosos, bet jos per žiemą niekur neiškrenda, gyvena šalia mūsų.
Kovarnių diena – sena lietuvių šventė, skirta pavasariui pašlovinti.
Senoliai šią dieną patardavo praverti tvartų duris, įleisti vidun saulės, kad gyvuliai galėtų pasidžiaugti ateinančiu pavasariu.
Kai kur būdavo patariama gyvulius išleisti į lauką. Tikėta, kad jie greičiau augs, bus atsparesni ligoms, ištvermingesni.

Kasdien vis daugiau paukščių

Gamtininkas Deividas Makavičius teigė pakelėje pastebėjęs ir pirmuosius varnėnus – prie inkilų jie dar nesirodo, maitinasi laukuose, apsipranta, bet netrukus juos pamatysime sodybose, parkuose ir prie inkilų.
„Gal kaimiškose vietovėse, laukuose, jau kas nors pamatė ir pempes – šią savaitę jos turėjo pasirodyti. Į mūsų rajoną jau parskridusios gervės – šie paukščiai laukia Vokietijoje ar Olandijoje, tad per kelias dienas, jei tik susiformuoja šiltesni orai, atsiranda ir Lietuvoje“, – pasakojo gamtininkas.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto