Kovo 11-oji rajone paminėta žygiais bei pilietinėmis akcijomis

Nuotr. iš Mažeikių Gabijos gimnazijos

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena ir šio svarbaus įvykio 30 metų sukaktis Mažeikių rajone minėti pradėta jau praėjusią savaitę.
Atsižvelgus į Vyriausybės išplatintas rekomendacijas dėl koronaviruso plitimo grėsmės, šią valstybinę šventę Mažeikių rajono gyventojai minėjo susibūrę į mažesnes nei ankstesniais metais bendruomenes.

Pagrindinio koncerto nebuvo
Anksčiau daugybę metų iš eilės Kovo 11-ąją Mažeikių kultūros centro didžiojoje salėje vykdavo vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studijos „Kauškutis“ šventiniai koncertai. Jie pritraukdavo daugybę žiūrovų, o juose šokdavo ne tik dabartiniai, bet ir buvusieji kolektyvo nariai – veteranai. Šis šventinis koncertas Mažeikių rajone būdavo vienu pagrindinių Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos paminėjimo akcentų.
Šiemet „Kauškučio“ koncertas irgi buvo planuojamas, tačiau neįvyko.
Vis dėlto rajono gyventojai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį paminėjo. Ir kiekviena bendruomenė rado būdų, kaip tai padaryti savaip ir mažesniuose dalyvių būreliuose, lauke.

Nuotr. iš Šerkšnėnų bendruomenės archyvo

Minėti pradėta praėjusią savaitę
Dar kovo 6 d. Renavo dvare surengta šventinė popietė, kurios metu pagerbtas brolių Stanislovo ir Gabrieliaus Narutavičių atminimas. Prisiminti į Lietuvos valstybingumą ir į jos nepriklausomybę vedę įvykiai. Renginio dalyviai žiūrėjo dokumentinį filmą „Broliai iš Alsėdžių valsčiaus“ apie brolių Narutavičių vaidmenį Lietuvos ir Lenkijos politiniame gyvenime (Gabrielius tapo pirmuoju Lenkijos prezidentu, tačiau po kelių dienų buvo nušautas, Stanislovas – Lietuvos nepriklausomybės akto signataras). Filmo idėją popietės dalyviams pristatė viena iš jo kūrėjų, žurnalistė Daiva Grikšienė.
Antradienį Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos bendruomenė mažeikiškius – miesto mokyklų bendruomenes, organizacijų bei įstaigų atstovus – pakvietė dalyvauti šventiniame Vėliavų žygyje. Sugiedoję Tautinę giesmę, nešini trispalvėmis žygio dalyviai Laisvės, Laižuvos gatvėmis patraukė į Nepriklausomybės aikštę, kur buvo pagerbtas žuvusiųjų už Lietuvos laisvę bei nepriklausomybę atminimas.

Rengė pilietiškumo akcijas
Visi 1000 „Ventos“ progimnazijos mokinių Kovo 11-ąją paminėjo dalyvaudami pilietiškumo pamokoje.
Pasak progimnazijos istorijos mokytojos Justinos Padskočienės, prieš 30 metų dainos, atvedusios Lietuvą į laisvę, antradienį skambėjo progimnazijos mokinių balsais. Nebuvo pamiršta ir svarbiausia šiuo metu mūsų šaliai daina – atstovauti „Eurovizijoje“ išrinkta grupės „The Roop“ daina „On fire“. Tūkstantinės mokinių minios šokį, atliktą pagal šį kūrinį, galima pamatyti internete.
Gabijos gimnazijos bei Sodų jaunųjų šaulių būrys Kovo 11-ąją paminėjo tautine simbolika – laisvės vėjo malūnėliais papuošdami prie gimnazijos esančio Jono Basanavičiaus paminklo aplinką.
Vėliau Nepriklausomybės aikštėje surengto minėjimo metu Žemaitijos šaulių sąjungos 8-osios rinktinės nauji jaunieji šauliai priėmė šaulišką priesaiką ir tapo visateisiais sąjungos nariais.

Nuotr. iš Račkausko gimnazijos archyvo

Įvairiai įprasmino šventę
Šerkšnėnų kultūros centro darbuotojų iniciatyva trečiadienį įvyko pėsčiųjų žygis „Miklink kojas, pažink kraštą“. Šio žygio dalyviai – šerkšnėniškiai, jų svečiai iš Buknaičių, Mažeikių, drauge apėjo 8 kilometrus Šerkšnėnų apylinkėmis. Jie prisiminė ir vieni su kitais pasidalijo savo kaimelio istorija.
Mažeikių Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną minėjo susirungdami proto mūšyje.
Sediškiai rinkosi prie kultūros centro – buvo atidengta atminimo lenta, liudijanti, kad šiame pastate 1988 metais rugsėjo 3 d. buvo įkurta Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio Sedos grupė. Tekstą ant rudo akmens plokštės iškalė tautodailininkas Antanas Murauskas.
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga kultūros centre surengta istorinių fotografijų paroda „Aš čia. Gyva. Seda“. Nuotraukose užfiksuoti trijų dešimtmečių pokyčiai Sedoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto